Visszás titkolózás az igazságügynél

Az Igazságügyi Minisztérium nem hajlandó elárulni, kit javasol a köztestület felügyeleti biztosának.

Horváth Csaba László
2015. 11. 10. 6:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azután nevezhetnek ki biztost, hogy a Fővárosi Ítélőtábla a szeptember 24-én hozott jogerős ítéletében megsemmisítette a Budapesti Ügyvédi Kamara (BÜK) 2014-es választási eredményét, ezért a testület tisztségviselőinek választását meg kell ismételni. Trócsányi László igazságügyi miniszter törvényességi felügyeleti jogkörében eljárva nyújtott be keresetet a BÜK ügyében. A miniszter azt kéri a bíróságtól, rendeljen ki felügyelőbiztost a köztestület mellé, és határozza meg azokat a feladatokat, amelyeket el kell látnia egy megismételt választással kapcsolatban. Mint mondta, amennyiben a bíróság ezt nem látja indokoltnak, akkor azt kéri, hogy maga hívja össze a közgyűlést, és jelölje ki a választási szerveket.

A tárca honlapján nemrég megjelent a miniszter keresete, amelyben ki van takarva annak a személynek a neve, akit Trócsányi a kamara fölé ültetne. Lapunk információi szerint több budapesti ügyvéd is próbálta megtudni, hogy kiről lehet szó, ám elutasító választ kaptak, hiába hivatkoztak a köztestület önkormányzatiságára. A jogászok után lapunk is többször kereste a minisztérium sajtóosztályát, ám nem jártunk sikerrel. A Magyar Nemzet kérdéseire az igazságügyi tárca régóta nem reagál, a sajtóosztály munkatársait is hiába hívjuk, a telefonokat senki nem veszi fel. A Magyar Ügyvédi Kamara elnöksége ideiglenesen a Győr-Moson-Sopron Megyei Ügyvédi Kamara elnökét jelölte ki a Budapesti Ügyvédi Kamara elnöki teendőinek ellátására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.