Feloldották a zár alól a Szeviép-per harmadrendű vádlottjának vagyonát, a Szegedi Járásbíróság végzése szerint emellett a csődbe ment cég által ki nem fizetett ötszáz alvállalkozó nem számít sértettnek a büntetőperben.
Mint arról lapunkban beszámoltunk, a Dél-Alföld egyik legnagyobb építőipari cége, a Szeviép Zrt. 2009-ben ment csődbe. A 2010-ben elrendelt felszámolási eljárás során 6,5 milliárd forintnyi hitelezői igényt jelentettek be, a cég körülbelül ötszáz alvállalkozónak, jellemzően kis, családi cégeknek tartozik különböző összegekkel. A Szeviép három egykori vezetőjének tárgyalása tavaly kezdődött a Szegedi Járásbíróságon. A vádirat szerint a csődöt a felelőtlen gazdálkodás okozta, a cég saját leányvállalatainak, sportegyesületeknek és magánszemélyeknek még akkor is százmilliós nagyságrendben adott kölcsönöket, amikor már a fizetésképtelenség határán volt. A vádirat szerint összességében több mint másfél milliárd forintnyi vagyont mentettek ki a cégből.
A ki nem fizetett alvállalkozóknak a napokban postázták a bírósági végzést, amely szerint a harmadrendű vádlott majdnem 1,9 milliárdos vagyonára elrendelt zárat feloldották. A vagyont a sértettek későbbi kifizetése miatt helyezték zár alá. A végzés szerint azonban az alvállalkozóknak a vagyoni igényüket polgári peres eljárásban kell érvényesíteniük, a büntetőügyben a felszámolóbiztoson keresztül kell jelezniük igényüket.
Szabó Bálint, a károsultakat képviselő jogász szerint azonban ezt megtették, így a végzés ellen fellebbezést nyújtottak be. A jogász szerint egyébként a kimentett vagyon akár a szocialistáknál is landolhatott, hiszen a cég volt vezetői jó viszonyt ápoltak Ujhelyi István MSZP-s politikussal.