Az MNB évente hatszázmilliót fizet a Századvégnek

Négyszeres vagy akár hatszoros áron készítheti a közvélemény-kutatásokat a Századvég a jegybanknak – állítják szakértők.

FB
2016. 04. 15. 15:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Évente hatszázmillió forintot, három év alatt tehát 1,8 milliárd forintot kap a Századvég a Magyar Nemzeti Banktól – írta pénteken a Világgazdaság. Amit cserébe nyújt a Századvég: komplex kutatás-elemzési, stratégiai tanácsadási, szakpolitikai tanulmánykészítési munkák.

Már a kiválasztási folyamat is nagy vihart kavart egy éve, amikor az MNB úgy szabta a pályázatot, hogy a Századvég könnyedén átcsusszanjon a követelményrendszeren. A pályázatot megelőző utóbbi három évben ugyanis legalább hat, minimum ezerfős telefonos kikérdezést kellett készíteni, ezek közül legalább kettőnek el kellett érnie a 200 millió forintos nagyságrendet.

A célegyenesre akkor ketten fordultak rá: a Századvég, valamint egy konzorcium, amelyben a Kopint-Tárki és a Tárki volt benne. Utóbbi a három évre 1,134 milliárd forintért vállalta volna a fenti feladatok elvégzését – azaz majd’ 700 millió forintot spórolhatott volna a jegybank, ha nem a kormányközeli agytrösztöt foglalkoztatja.

A lap rámutatott: március 3–24-e között végzett gazdasági közhangulatmérést a Századvég a Magyar Nemzeti Bank számára, amely szakértők szerint negyedennyibe vagy hatodennyibe is kerülhetett volna. Csak éppen azt nem írta le a Világgazdaság, hogy mennyibe került maga a kutatás.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.