Július 1-jén tartotta első ülését a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) kezdeményezésére megalakult Családügyi Kerekasztal. A jövőben informális tanácsadó testületként működő családbarát fórum mintegy negyven résztvevővel alakult meg, soraiban a családok életét érintő területekért felelős minisztériumok, valamint állami, szakmai, egyházi és civil szervezetek képviselőivel. Az ülésen a résztvevők A nemzet jövője a családokban van címmel nyilatkozatot fogadtak el – tájékoztatta a Magyar Nemzetet a KIM.

A kerekasztal ülésén Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter elmondta: 2010 óta a kormányzati munka fókuszában a családok vannak, az elmúlt 15 évben korábban nem látott segítséget kaptak a magyar családok, az eddigi legátfogóbb intézkedés pedig a 2025. július 1-jével induló családi adócsökkentési program.
A kormány célja a családbarát szellemiség további erősítése mellett a családbarát gazdaság megteremtése
– hangsúlyozta Hankó Balázs.
Az első ülés fő témája Európa legnagyobb családi adócsökkentési programja volt. Koncz Zsófia családokért felelős államtitkár az új intézkedések részleteinek ismertetése előtt emlékeztetett: a családi adókedvezmény intézményét az első Orbán-kormány vezette be, melyet a baloldali kormányok – korábbi ígéreteik ellenére – fokozatosan megszüntettek. A nemzeti kormány 2011-ben újra bevezette a családi adókedvezményt, amely a kétgyermekesek számára 2019-re az eredeti összeg kétszeresére emelkedett,
most pedig a kormány két lépésben újra megduplázza a kedvezmény összegét, amely emelés ezúttal már minden gyermekes családot érint
– emelte ki Koncz Zsófia.
Kardosné Gyurkó Katalin generációk közötti együttműködéséért felelős miniszteri biztos a különböző szervezetek, intézmények, közösségek együttműködési lehetőségeiről, Szalai Piroska miniszterelnöki megbízott a családpolitikai intézkedések pozitív gazdasági hatásairól, Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet elnöke pedig az európai demográfiai helyzetről tartott előadást.
A tanácskozás végén a résztvevők A nemzet jövője a családokban van című nyilatkozatot fogadták el, amelyben rögzítették a jövőbeni együttműködés elvi alapjait, felajánlva hozzájárulásukat a családokat segítő intézkedések továbbfejlesztéséhez.