Botka László, az ATV A nap híre című műsorában árult el részleteket készülő programjából. Eszerint az MSZP felmelegítette a luxusadó tervét, és Botka miniszterelnökként pluszterhet róna a tehetősebbekre, miközben adómentessé tenné a minimálbért, illetve „könnyítse az átlag alatti jövedelműek adóterhelését”.
Botka részleteket is elárult: az fizetne nagyobb közterheket, akinek egymillió forintnál nagyobb a havi jövedelme, akinek 100 millió forintnál több a vagyona és 100 hektárnál több földje van.
Ez lényegében a többkulcsos adórendszer újbóli bevezetését jelentené, ami Botka szerint azért fontos, hogy megmentsék az eltűnőfélben lévő középosztályt. Konkrét számokat az MSZP miniszterelnök-jelöltje nem közölt.