Éheztetés és gyermekbántalmazás a bentlakásos otthonban?

A napvilágra került anyagot nehéz bizonyítékként értékelni. Az intézmény dolgozója szerint rendszerszintű problémáról van szó.

Kuslits Szonja
2017. 05. 03. 18:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Forrásunk beszélt arról is: nincs ugyan rálátása az összes osztályra, éheztetésről ő soha nem hallott, nem is tapasztalt ilyet. Vannak olyan fiatalkorúak, akik csak tápszert ehetnek, vagy szondán keresztül kell táplálni őket, és előfordul az is, hogy valaki a betegsége miatt nem tud hízni. Igyekeznek megfelelően táplálni a gyerekeket, de van, akiben egyszerűen nem marad meg az étel.

A jelentésben is megjelenő lekötözéssel kapcsolatban kifejtette: van, akinél azért van erre szükség, hogy ne tegyen kárt magában, és előfordult az is, hogy a dolgozók testi épsége került veszélybe.

Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala arról tájékoztatta lapunkat: a közelmúltban ők is vizsgálódtak az intézményben, hamarosan nyilvánosságra hozzák a tapasztalatok alapján készült jelentést is.

A most napvilágra került jelentést nyilvánosságra hozó Mental Disability Advocacy Centre nevű nemzetközi civil szervezet alapítója egyébként a Soros György által létrehozott Nyílt Társadalom Alapítványok. Az MDAC a világon mindenhol a szellemi fogyatékkal élők jogainak védelmével foglalkozik. A szervezet a Topház bezárását, valamint a fogyatékkal élőkért felelős teljes magyar állami rendszer átvizsgálását követeli. Kezdeményezték, hogy az Európai Bizottság, különösen pedig az uniós csalásokkal foglalkozó OLAF auditálja mind a gödi otthont, mind a többi hasonló magyar intézményt, mert szerintük felmerül az EU-s támogatásokkal való visszaélés lehetősége is – közölte a 444.

Pitzné Heinczinger Mónikát, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Pest Megyei Kirendeltségének igazgatóját is kerestük, ugyanis hozzájuk tartozik a gödi intézmény. Az igazgató egyelőre szűkszavúan cáfolta a 444 cikkében leírtakat, illetve hozzátette: reagálni fognak a benne leírtakra.

A Topház Speciális Otthon nem reagált megkeresésünkre, ahogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma sem. Az RTL Klubnak annyit reagált a szociális ügyekért felelős államtitkárság a helyzetre: tudnak a problémáról, és tervezték is az intézmény átszervezését, de ez még csak az első ütemnél tart. Nyitrai Imre helyettes államtitkár úgy véli, kiragadott fotókból nehéz ítélkezni, a szakmai programot kellene megvizsgálni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.