Arról beszélt Gyurcsány, hogy mikor jön el a saját politikai halála

A volt miniszterelnök azonban azt továbbra is fenntartja, hogy Orbán Viktor egy köztörvényes bűnöző.

MN
2017. 06. 01. 18:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Óvatosnak kell lenni, nem tudjuk, hogy ki a közvetítő – ismételte meg korábbi szavait Gyurcsány Ferenc a Hír TV-ben. – Mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy megszerezzük a hiteles dokumentumokat, másik oldalról nehogy én legyek a végső áldozat: a Trump-történetből tanulva, Franciaországból tanulva, nehogy én legyek az oroszok áldozata.”

Elárulta, amióta nyilvánosan beszél róla, sokkal nehezebb a kapcsolatfelvétel a forrásokkal, de a volt miniszterelnök dolgozik rajta, hogy megszerezze a dokumentumokat, és arra is törekszik, hogy elkerülje a csapdát. Ha akarnak segítséget adni Orbánnak, akkor adnak, és áldozatnak készítenek be minket.

Gyurcsány a Hír TV-ben aláhúzta: Orbán egy köztörvényes bűnöző. A DK-elnök szerint a legrosszabb végkifejlet az az, „hogy belezuhanok egy olyan csapdába, ami az én halálomat okozza”.

Nem tagadta, hogy nem számolt a lehetséges kockázatokkal. Ellenben rámutatott: egy ilyen szituációban azt is mérlegelni kell, hogy melyik a kisebb kockázat, mindezeket figyelembe véve úgy érzi, hogy helyesen döntött.

Nem zárja ki Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke, hogy fideszes vagy orosz provokáció áll azok mögött az információk mögött, amelyek alapján ő Orbán Viktor miniszterelnök állítólagos külföldi bankszámláiról beszélt. Az Atv.hu-nak adott interjúban Gyurcsány elismerte: nem ismeri a személyazonosságát annak a személynek, aki az állítólagos bankszámlakivonatokról tárgyalt, csak sejtik, hogy talán orosz.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.