A médiaszabadságért tüntetnek augusztus 20-án Budapesten

Az eseményen Juhász Péter, Karácsony Gergely és Gulyás Márton is felszólal majd.

MN
2017. 07. 27. 13:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pártok és civilek részvételével szerveztek tüntetést augusztus 20-ára a Szabad sajtó útra – jelentette be Facebook-oldalán Juhász Péter, az Együtt elnöke és Karácsony Gergely, a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje.

„Nem tűrjük azt, hogy a jelenlegi kormányzat vegzálja a sajtó munkatársait és fenyegesse őket munkájuk végzése közben” – mondta Juhász Péter, és hozzátette, a sajtó „a ti fületek” és a „ti szátok”.

Karácsony Gergely kijelentette, „ez a kormány úgy tud uralkodni rajtunk, hogyha megoszt minket, ne hagyjuk hogy megosszanak minket. Álljunk ki egymásért”. Hozzáfűzte, hogy ha valaki fel akarja számolni a demokráciát, mindig a sajtóval fogja kezdeni.

A „Szabadságot!” elnevezésű esemény leírásában kiemelték, hogy „a szabadságkorlátozó Orbán-rezsim folyamatos harcot hirdet mindenki ellen, aki tőle független. Ezt a harcot fogja folytatni a Fidesz ősztől is a média szabadsága és az európai magyar polgárok szabadsága ellen”.

A tüntetésen felszólal:

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.