„Maguk is tudják, nem? Nem tudják? Akkor csak kitalálják. Miért kell ezt nekem megneveznem?” – ezt válaszolta az Indexnek Németh Szilárd keddi sajtótájékoztatóján, miután a portál újságírója arra kérte a Fidesz alelnökét, nevezze meg azokat a médiumokat, amelyekről azt gondolja a kormány, hogy a Soros-hálózat részét képezik.
Németh Szilárd az újabb újságírói felvetésre csak annyit mondott, nem akar eligazítani senkit, és hozzátette: „Elnézést kérek, eligazítani nem én szoktam, hanem az ön gazdája, Simicska! Tehát ők szokták eligazítani az újságírókat, a lapokat, hogy mit kell csinálni. Én aztán még soha senkit nem igazítottam el, úgyhogy nekem erről ez a véleményem”.
Korábban lapunk hívta fel a figyelmet arra , hogy Orbán Viktor tusnádfürdői beszéde egy újabb, médiaellenes kampány felvezetője volt, ősztől az újságírók is célkeresztbe kerülhetnek. Hogy ez pontosan mit jelent, forrásaink részletesen nem fejtették ki, viszont utaltak arra: megpróbálják aláásni a Fidesz belső viszonyait firtató, a gazdasági hátország üzleteit feltáró újságírók tekintélyét.
A sajtótájékoztatón Németh Szilárd a kérdésre, hogy a Soros-féle maffiahálózat által működtetett médiabirodalom az más-e, mint a Simicska-féle, Németh úgy fogalmazott „egykutya”. Majd hozzátette: „tárják fel”, melyek ezek, és megint csak azt mondta – miután úgy tett, mintha nem értené a kérdésfeltevést –, hogy: „De miért kéne nekem azt megnevezni?”
Miután az Index újságírója elmagyarázta, hogy Orbán szerint a nevezettek elleni küzdelem lesz az egyik legfontosabb feladat, Németh Szilárd visszavonulót fújt és közölte: „Én szerintem nem, és szerintem Orbán Viktor szerint sem.”
A kérdésre, hogy akkor lényegében az Indexről van-e szó, azzal vágott vissza, hogy „most kettőnk között ön az egyik oldalon áll, én a másikon.” Az újságíró viszont elmagyarázta, hogy a sajtótól van, nem a másik oldaltól, Németh Szilárd azt mondta:
„Ja, értem. Hát így könnyű bujkálni, hogy »Én a sajtó vagyok«. Hát az a helyzet, hogy amit mond, az nem azt jelenti, hogy ön a sajtótól van, hanem azt jelenti, hogy ön azért kapott valami megbízást, és azt most végre kell hajtani.”















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!