Óriási lyuk tátong a 23-as járat vonalán közlekedő fővárosi csuklós buszon, a szakadás éppen a csuklórésznél jelent meg, és egy csecsemő vagy kisméretű kutya is kieshetne rajta.
A lyukról videó is készült, a felvételt pedig a Hvg.hu osztotta meg. Érdeklődtünk a BKV-nál és a BKK-nál is, hogy milyen gyakran ellenőrzik a 23-as vonalán közlekedő járműveket, illetve hogyan kerülhette el egy ekkora szakadás az üzemeltető vagy üzemeltetők figyelmét.
Arra is kíváncsiak voltunk, hogy a láthatóan ütött-kopott jármű mikor állt forgalomba, mennyi idős, és hogy a vizes vébé idejére időzített járatsűrítés részeként állt-e forgalomba.
A BKV Zrt. szerint a videón is látható autóbuszt utoljára egy hete, július 18-án ellenőrizték, és akkor sem az utastérből, sem az aknából nem látszott a harmonika-aljzat szakadása. Így az valamikor később keletkezett, és egy éles tárgy vagy egy úthiba okozhatta, a sofőr pedig a reggeli járműátvétel során azért nem vette észre, mert lyuk csak erős kanyarban válik feltűnővé.
A társaság válaszából viszont kiderült, hogy az érintett VAN HOOL AG318 típusú busz 16-17 éves, és napi rendszerességgel fordulnak elő rajta meghibásodások. Így például tetőszellőző, tompított fényszóró vagy ajtóhibát is tapasztaltak a járművön az elmúlt egy hétben – a méretes lyukat pedig észre sem vették.
Ilyen buszból 2009 óta 32 darabot közlekedtet a BKV; helyi viszonylatban még nem is számítanak idősnek, hiszen a 23-as és 23E vonalán KARUS 280 típusú, 24-31 éves buszok is járnak.