Madridban a repülőgépen felejtette, és csak órák múlva, a nagykövetség segítségével sikerült a laptopját visszaszereznie Molnár Zsoltnak, a nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s elnökének – írja a Magyar Idők, saját értesüléseire hivatkozva. Az eset állítólag még a húsvét előtti héten történt: a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnöke már leszállt a repülőgépről, és a terminálban tartózkodott, amikor észrevette, hogy hivatali laptopja – amelyen államtitkok és minősített dokumentumok lehettek – fent maradt a repülőn.
Molnár pánikba esett – írja a kormánypárti lap –, mert hiába próbált visszajutni a repülőre, nem engedték. A politikus utolsó esélyként a magyar nagykövetség segítségét kérte. A konzulátus közbenjárására végül visszakerült hozzá a laptop, amely így is órákon keresztül maradt felügyelet nélkül, így nem tudni, hogy illetéktelen hozzáférhetett-e az azon tárolt adatokhoz.
A Magyar Idők megkereste Molnár Zsoltot, ő azonban a szocialisták fideszes média elleni bojkottjára hivatkozva nem nyilatkozott.
Molnár Zsolt a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában kedden megerősítette a hírt, mely szerint hónapokkal ezelőtt elvesztette a laptopját egy repülőgépen Madridban. Közölte, hogy a konzulátus közbenjárására visszakapta a számítógépet. Molnár Zsolt elmondta: a laptopon minősített információt nem tárolt, és a gépet több kód is védte.
A szocialista elnökségi tag egyébként baráti hangulatúnak nevezte azt a megbeszélést, amelyet előző nap folytatott az MSZP miniszterelnök-jelöltjével. Hangsúlyozta: nem személyes konfliktusról volt szó, és a baráti hangulatú megbeszélésen kompromisszumok születtek. Kérdésre válaszolva elmondta, nem volt fenyegetés, presszió, Botka Lászlóval kapcsolatban pedig úgy fogalmazott: köztük nincs egyetlen elvarratlan szál sem. (MTI)