A legjobbat remélve, de a legrosszabbra felkészülve elve vezérelte a szakértőket az anyag összeállításában, ami nemzetközi szinten egyáltalán nem példa nélküli. Németországban már március közepén született egy hasonló dokumentum, amikor még szó sem volt arról, hogy a helyzet odáig fajulhat, hogy nem lesz elég lélegeztetőgép.”
Értjük. Tehát a Magyar Orvosi Kamara a legrosszabbra készül és a legjobbat reméli. Ez helyes irány lehet, amúgy szóról szóra ezt mondta a magyar miniszterelnök is, de őt ezért nagyon ledorongolták.
Kicsit később pedig ezt nyilatkozza a „szakember” (bizonyos Hegedűs Zsolt):
„Mindenkinek meg kell értenie, hogy előfordulhat olyan helyzet, mint például Olaszországban, amikor nincs elég intenzív ágy és/vagy gép, és ilyenkor kénytelen dönteni az orvos. De fontos, hogy lássák a betegek, a döntés a lehető legobjektívebben, széles körben elfogadott etikai alapelvek alapján születik meg(…)”.
De hát az Isten szerelmére! A másik szakember, a Lantos éppen arról beszélt – mit beszélt, dörgött! –, hogy ilyen soha nem lesz, és a kormány egy hülye, amiért ilyesmire készül.
Nos, ha viszont egy egészen kicsit visszább megyünk az időben, akkor megtaláljuk ám a Magyar Orvosi Kamara egy másik állásfoglalását is. Ugyanis március 15-én, a Talpra magyar! szellemétől átitatva a következőket közölték az ország népével:
„Két hét múlva 50-60 ezer fertőzött is lehet a Magyar Orvosi Kamara szerint, védőfelszerelést és vírusteszteket kérnek a kormánytól”
Tyűha! Fenti címmel a 444 dörgött le ránk akkor! És imigyen idézik a MOK közleményét:
„Az ismertté vált esetek száma alapján a járvány Magyarországon már a gyors kibontakozás szakaszában van, és a fertőzött, de még nem azonosított betegek száma már akár az 1 000 főt is elérheti. Ez a szám egy hét múlva az epidemiológiai statisztikai modellek alapján a 7-8 ezer, két hét múlva akár 50 – 60 ezer is lehet.”
Na most, lehet, hogy ezt vette komolyan a kormány, amikor meghozta mindazt az intézkedést, amit meghozott… Mindenesetre eltelt egy hónap, és 2168 a beazonosított fertőzöttek száma. Vagyis valamit átkozottul jól kell csináljon a kormány. Ez pedig leginkább annak tudható be, hogy nem hajlandóak a sok „szakértő” és egyéb hülye naponta változó ötletei szerint intézkedni. S főleg nem az ezeknek nyaló „újságírók” elvárásai szerint intézik a dolgainkat. Csak így tovább!




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!