Reagált a Wolt

A Wolt egyelőre vizsgálja a lehetőségeket, és első körben a futárokat tájékoztatják arról, hogy milyen alternatívái lehetnek a kataadózásnak a jogszabályi változások nyomán – közölte kérdésünkre Sabjányi László, a társaság ügyvezető igazgatója. A cégvezető tehát érdemben nem reagált a Mediaworks Hírcentrumának azon információjára, amely szerint lényegében egy trükkel próbálnák meg egyes futárcégek kijátszani a kata szabályainak múlt héten elfogadott módosítását.

Forrás: Mediaworks–Hírcentrum2022. 07. 24. 18:43
null
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miután a Mediaworks Hírcentruma arról értesült adószakmai körökből, hogy a nagy ételkiszállító cégek kidolgoztak egy jogi megoldást, amellyel futáraik a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) szabályváltozása után is használhatnák a konstrukciót, szerkesztőségünk a Wolthoz és a Foodpandához fordult kérdésekkel. Arra voltunk kíváncsiak, hogy meg tudják-e erősíteni értesülésünket; segítséget nyújtanak-e, hogy a futárok megtalálják a megfelelő adóügyi megoldást; illetve, hogy tettek-e lépéseket azért vagy az ellen, hogy a futárok a cégek formaruháit használják a tüntetések alkalmával.

– Egyelőre vizsgáljuk, mik a lehetőségek, milyen működési formára válthatnak a futár partnereink a szeptember 1-jéig hátralévő néhány hét alatt. Első körben mindenképpen a futár partnereinket fogjuk informálni arról, hogy mire jutottunk. Szeretnénk őket olyan módon tájékoztatni, hogy valamennyien a számukra legjobb döntést hozhassák meg a továbbiakat illetően – válaszolta a Mediaworks Hírcentrumának kérdésére Sabjányi László, a Wolt Magyarország ügyvezető igazgatója. A kata szabályainak megváltozása kapcsán hozzátette: – A kisadózó vállalkozók számára létrehozott adóforma módosításainak konkrétumai a Woltot is hirtelen és váratlanul érték, ahogy mindenki mást.

Sabjányi László szerint a Wolt a közösségi médiából értesült a demonstrációkról. – A cég megérti a futár partnereket, ugyanakkor semmilyen formában nem bátorítja őket arra, hogy tüntetéseken részt vegyenek – emelte ki az ügyvezető igazgató. – Véleménynyilvánítási szabadságukban akkor sem korlátoznánk őket, ha a cég munkavállalói lennének – de nem azok, szerződéses partnereink, akiknek jelentős része csak mellékfoglalkozásként futárkodik – mondta a cégvezető.

Sabjányi László arra is kitért, hogy kimutatásuk szerint egy átlagos Wolt-futár havi 43 órát dolgozik.

Mint arról a Mediaworks Hírcentruma beszámolt, több forrásból is úgy értesültünk, a nagy ételkiszállító cégek jogi megoldása szerint futáraik ezentúl kizárólag a megrendelő magánszemélyekkel állnának szerződéses kapcsolatban, a kiszállító céggel nem. A futárok így szeptembertől is katázhatnának. Az egyelőre kérdéses, hogy mit lépne ez esetben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, az állam ugyanis a kormányzati közlések szerint minden, a bújtatott foglalkoztatás gyanúját felvető esetkörtől meg akarja tisztítani a katát, visszaadva ezzel az adónemet a valóban kis és valóban vállalkozó rétegnek.

A FoodPanda egyelőre nem reagált szerkesztőségünk megkeresésére.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Mirkó István)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.