Saját Facebook-követői sem hittek Szabónak
Ekkorra azonban már Szabó Bálint ellen fordult a közhangulat. A Facebookon tett bejelentéséhez írt hozzászólásokban egyre többen fakadtak ki ellene, és kételkedésüknek hangot adva azt követelték, tegyen közzé felvételeket arról, hogy valóban tömegesen várakoznak a traktorosok az indulásra az ország különböző pontjain.
Szabó nem tett eleget ezeknek a kéréseknek, hanem egy délután háromkor közzétett videós bejelentkezésben arra kérte a gazdákat, hogy induljanak el Budapestre a Dózsa György útra, hogy megtartsák a demonstrációt. A gazdák azonban nem dőltek be az össze-vissza beszélő baloldali politikusnak, és nem mentek el a teljes kudarcba fulladt „traktoros gazdatüntetésre”.
Traktorok helyett lökdösődés volt a „gazdatüntetésen”
Így este mindössze pár száz, a helyszíni tudósítások szerint többségében budapesti tüntető gyűlt össze a Dózsa György úton, ahol traktorokat nem lehetett látni.
Szabó Bálint beszéde alatt egyre több bekiabáló kérdezte, hogy hol vannak a gazdák és a beígért traktorok. Az emberek frusztrációja érezhetően a szervező felé fordult.
Egy tüntető követelni kezdte, hogy Szabó legalább mutasson képeket a Budapestre igyekvő gazdákról, hívjon föl valakit közülük, de a baloldali politikus erre nem volt hajlandó. Az őt számon kérő fiatalembert pedig többen lökdösni kezdték, majd kavarodás támadt, miközben Szabó Bálint hívei igyekeztek a mikrofont visszaszerezni az őt az emberek megvezetése és a tüntetés kudarca miatt kérdőre vonó férfitól.
Nem először próbálták kihasználni a gazdákat
Nem csoda, hogy nem sikerült Szabó Bálintnak becsapnia gazdákat, hiszen nem a mostani volt az első alkalom, hogy meg akarta vezetni őket. Mint ismert, az őt feljelentő víziszárnyas-tenyésztők szerint idén februárban cége, a Likvid Kontroll Kft. munkatársai arra próbálták rávenni a gazdákat, hogy tízszázalékos közvetítői jutalékot fizessenek a nekik járó agrártámogatások után.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!