Orbán Balázs elmondta, mi kell az orosz–ukrán háború lezárásához

Az orosz–ukrán háború lezárásához alternatív megközelítést kellene alkalmazni, amely a béketárgyalásokról és a tűzszünetről szól – jelentette ki Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója Brüsszelben. Szólt arról is, hogy a múltat végképp el kell törölni kifejezés az elnyomó totalitárius ideológiák koncepciója volt, ezért harcolni kell ellene. Orbán Balázs a migrációról úgy vélekedett, hogy amíg a nyugat-európai országok ezen probléma kezelésére fókuszálnak, addig Magyarország annak megelőzését tartja fontosnak.

Forrás: MTI2024. 10. 16. 19:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kitért arra is, hogy az Európai Bizottság és az uniós bíróság döntéséből fakadóan Magyarországnak 200 millió eurós, továbbá napi szinten egymillió eurós büntetést kell azért fizetnie, mert eredményes határvédelmi rendszert működtet. Jelen pillanatban az uniós intézmények valójában migrációbarát politikát valósítanak meg napi szinten, és az EU nem segíti azokat a tagállamokat, amelyek fellépnek az illegális migrációval szemben, hanem kifejezetten bünteti őket. Magyarország álláspontja egyértelmű: az illegális migrációt az unió határain kívül kell kezelni – nyomatékosította.

 

Megoldás a háborúra: béketárgyalás és tűzszünet

Az ukrajnai háborúval kapcsolatban hibásnak nevezte a konfliktusra adott uniós választ. Rengeteg ember halt meg, rengetegen hagyták el az országot. Ukrajna több területet veszített, mint amennyit a háború kitörése előtt elbitoroltak az oroszok tőle, és itt kopogtat a harmadik világháború kitörésének veszélye. 

Ezért alternatív megközelítést kellene alkalmazni, amely a béketárgyalásokról és a tűzszünetről szól. 

– Magyarország óriási nyomás alatt áll a háborúpárti európai elit részéről, amely azt szorgalmazza, hogy álljunk be a sorba. Mi minden egyes alkalommal megpróbáljuk meggyőzni őket, hogy változtassanak a hibás stratégián, és nem fogjuk ezt feladni – mondta Orbán Balázs.

Borítókép: Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója (Fotó: Ladóczki Balázs)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.