Ellenőrzés közben elfogtak egy körözött személyt, két másikat szabálysértési eljárás miatt állítottak elő – olvasható a tájékoztatásban. A Corvin-negyed aluljáróban megtaláltak egy fiatalkorút, akit eltűnés miatt kerestek. A járőrök két esetben köztisztasági szabálysértés, egy esetben közterületi szeszesital-fogyasztás miatt szabtak ki helyszíni bírságot, és további 16 embert figyelmeztettek közterületi alkoholfogyasztás miatt.
Körözött bűnözőt fogtak a budapesti tömegközlekedők forgatagában
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is fokozott rendőri és ellenőri jelenléttel folytatódnak a fővárosi járatellenőrzések: a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) munkatársai nagy erőket mozgósítva és a fővárosi rendészekkel együttműködve januárban 15 járat több mint 33 ezer utasát, megállókat és állomásokat, valamint azok környezetét ellenőrizték – közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
Az ellenőrzést az 1-es és 1A, a 4-es és a 6-os, valamint az 50-es villamosok teljes szakaszán, a 3-as metró Deák Ferenc tér és Újpest-központ közötti szakaszán, valamint a Rákóczi út–Thököly út tengelyen közlekedő 5-ös, 7-es, 7E, 8E, 107-es, 108E, 110-es, 112-es és 133E autóbuszok Ferenciek tere és Zugló vasútállomás közötti szakaszán végezték. Az érintett megállókon és környezetükön túl a Blaha Lujza tér, a Lehel tér, a Népliget, a Határ út és a Keleti pályaudvar metróállomás kijáratánál is fokozott ellenőrzést végeztek – olvasható a BKK közleményében.
Kitértek arra, hogy a járatok mellett a buszsávok szabályos használatát is ellenőrzi a társaság a partnereivel, továbbá a rendszeres takarításon felül folyamatosan kezdeményezi egy-egy forgalmas közterület rendezését és ellenőrzését, valamint a BRFK-val kötött stratégiai együttműködése kiterjed a Budapest közigazgatási területén szolgáltatást nyújtó taxik, illetve az engedéllyel vagy az engedély nélkül személyszállítási feladatokat végző személygépkocsik ellenőrzésére is.
További Belföld híreink
A BKK és a BRFK 2024-ben több mint kétszázszor szervezett közös ellenőrzéseket.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezMagyar Péter félreállította alelnökét a Tisza Pártban + videó
A nyilvánosságra került hangfelvételek után megrendülhetett a bizalom Radnai Márkban.
Semmi kétség, Magyar Péter mindenképpen összeborul Gyurcsánnyal
A Tisza Párt vezetőjére is ráparancsolnak majd Weber úrék, így a végén ő sem fog elhajolni – mutatott rá Kocsis Máté.
Vitályos Eszter: Magyarország nem kér a migrációs paktumból
A kormányszóvivő szerint az illegális bevándorlás halálos fenyegetést jelent.
Így juthatunk négy óra alatt New Yorkba, ha sikerül egy amerikai cégnek, ami eddig még senkinek
Új korszak jöhet a szuperszonikus repülésben.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Holttestet találtak Vas vármegyében
Szép dán gesztus, otromba horvát reakció, indulatok a kézilabda-vb döntője után
Kulcsár Edina véget vet a találgatásoknak, szívecskével jelentette be: érkezik
Háború Ukrajnában és Izraelben: Közös európai hadsereg Ukrajnába küldéséről egyeztetett Zelenszkij+ videó
Távozik a Séfek séfe szeretett zsűritagja, már az is megvan, ki kerül a helyére
A „függetlenség” ára: itt van feketén-fehéren, ki mennyi pénzt kapott Magyarországon az amerikai kormánytól
Cseh Katalin hatalmas öngólt lőtt, ettől még Magyar Péter is megnyalná mind a tíz ujját
Puffadásra ez a legjobb házi szer: csak lereszeled a gyümölcsöt, és már eheted is!
Nagy bajban a Barcelona, egyik legjobbjánál elgurult a gyógyszer, hol verekszik, hol a bírókat szídja
Lecsapott a hatóság egy győri diákra, aki nyilvános kivégzésre készülhetett
A Liverpool csak két percen át örülhetett, a vége nagy mészárlás lett Londonban
Gyurcsány elfelejtette, hogyan gazdagodott meg? – Segítünk neki!
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhezMagyar Péter félreállította alelnökét a Tisza Pártban + videó
A nyilvánosságra került hangfelvételek után megrendülhetett a bizalom Radnai Márkban.
Semmi kétség, Magyar Péter mindenképpen összeborul Gyurcsánnyal
A Tisza Párt vezetőjére is ráparancsolnak majd Weber úrék, így a végén ő sem fog elhajolni – mutatott rá Kocsis Máté.
Vitályos Eszter: Magyarország nem kér a migrációs paktumból
A kormányszóvivő szerint az illegális bevándorlás halálos fenyegetést jelent.
Így juthatunk négy óra alatt New Yorkba, ha sikerül egy amerikai cégnek, ami eddig még senkinek
Új korszak jöhet a szuperszonikus repülésben.