Már tízmilliós késési biztosítást fizetett ki a MÁV

A késési biztosítás célja nem az, hogy elfogadhatóvá tegyék a késéseket, hanem éppen ellenkezőleg, hogy visszaszorítsák és megszüntessék – közölte a MÁV vezérigazgatója.

2025. 06. 04. 18:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vasárnap óta működik a késési biztosítás, a rendszer első három napján a MÁV-csoport 9600 esetben térítette vissza a jegyár felét, az esetek túlnyomó részében, az applikáción keresztül váltott jegyeknél ez teljesen automatikusan történt, anélkül hogy az utasoknak bármit kellett volna tenniük a pénzvisszatérítés érdekében – tájékoztatott a MÁV-csoport vezérigazgatója.

Hegyi Zsolt közölte: az első napokban felfedeztek és azóta már ki is javítottak egy apróbb informatikai hibát, amely miatt a késési biztosítások egy részét a jegypénztárakban nem lehetett azonnal érvényesíteni, így az érintett utasokat a központi telefonos vagy e-mailes ügyfélszolgálatukhoz kellett irányítani. Hasonlóan ahhoz a néhány utashoz, aki csatlakozás, illetve buszról vonatra vagy vonatról buszra történő átszállás során szenvedett el összességében 20 percet meghaladó késést.

A késési biztosítással kapcsolatos ügyét mindenki kényelmesen intézheti a MÁVDirekt telefonos ügyfélszolgálatán, a +36 (1) 349 4949, illetve a +36 (20/30/70) 499 4999-es telefonszámokon.

A vezérigazgató arra is kitért, hogy a késések aránya az elmúlt néhány napban az éves átlaghoz hasonlóan a járataik mintegy 3 százalékát érintette, ami összesen tízmillió forintnyi pénzvisszatérítési kötelezettséget rótt a MÁV-csoportra.

Felhívta a figyelmet: a késési biztosítás bevezetésével nem a késések elfogadhatóvá tétele a céljuk, hanem a csökkentésük és megszüntetésük. A jegyár-visszatérítések és bérletkedvezmények milliárdos nagyságrendje újabb, komoly ösztönzést jelent a közlekedési társaságnak, hogy minden rendelkezésére álló eszközzel javítsa a menetrendszerűséget, a busz- és vonatközlekedés pontosságát.

Az idei évben minden intézkedésük, a célzott pályakarbantartásoktól az IC-kocsik felújításán át egészen a száz újabb mozdony beszerzéséig, ezt a célt szolgálja – húzta alá Hegyi Zsolt.

Borítókép: Hegyi Zsolt vezérigazgató a vasúti applikációval (Fotó: MTI/Purger Tamás)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.