Estére ideér a Floris, amely letarolta Nagy-Britanniát + videó

Kedd estére ideér a hidegfront, ami esős időt hozhat. Szerdától felmelegedés kezdődik, hétvégére visszatér a nyári kánikula.

2025. 08. 05. 6:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nappal nyugodt időnk lesz kedden, a HungaroMet tájékoztatása szerint a Dunától keletre az éjszakai maradványfelhőzet gomolyosodik, és általában gomolyfelhős, napos idő várható, néhol zápor is kialakulhat. Ezzel szemben a Dunántúlon derült vagy gyengén felhős lesz az ég.

Többnyire napos, nyugodt időnk lesz napközben kedden (Forrás: HungaroMet)

A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad.

A hőmérséklet délután 26 és 31 fok között tetőzik, míg késő este 17, 22 fok valószínű.

 

Este érkezik a Floris, amely letarolta Nagy-Britanniát

A meteorológusok közlése szerint keddről szerdára virradóra éri el hazánkat a Floris, amely óránként 170 kilométeres erősségű széllökéseket meghaladva robogott át Nagy-Britannián.

A hidegfront szerencsére folyamatosan gyengül, így hazánk térségében ilyen heves eseményekre már nem kell számítani.

 

Milyen idő lesz a következő napokban?

Szerdán már visszatér a száraz, napos időjárás, az előrejelzés délnyugat felől egyre melegebb levegő érkezik térségünkbe, napról napra emelkedik a hőmérséklet, a hét végéig biztosan a klasszikus nyári időben lesz részünk.

Szerdán hajnalban gyenge hidegfront hozhat elszórt záporokat és zivatarokat, de napközben már sok napsütés lesz, csapadék nélkül. Az északnyugati szél megerősödik, és 26–31 fok között alakulnak a maximumok.

Csütörtökön továbbra is napsütéses idő lesz, kevés gomolyfelhővel. Csapadékra nem kell számítani. A legmagasabb hőmérséklet 29-30 fok körül alakul.

Pénteken sok napsütésre lesz kilátás, néhány felhő kíséretében. Csapadék nem valószínű, a déli, délnyugati szél helyenként megélénkülhet. Délután 29–34 fokra melegszik a levegő.

Szombaton általában napos idő vár ránk, kevés gomolyfelhővel. Néhány zápor vagy zivatar kialakulása nem kizárt.

Délután 30–38 fok között alakul a hőmérséklet,

országos hőségre kell készülni – írja a Köpönyeg.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.