Még egy Bige bukkant fel a Tisza Párt környékén

Miután Bige László a közelmúltban legalább százmillió forinttal támogatta Magyar Péteréket, most mintha a milliárdos egyik fia sorolt volna be a Tisza mögé. Egy minapi vidéki vállalkozói fórumon Bige Dávid erősen kormánykritikus előadást tartott, beszédét a Tisza pártmédiája adta közre. A dolog már csak azért is érdekes, mert Bige Dávid egy korábbi budapesti előadásáról kitiltották a Magyar Nemzetet, pedig megkérdeztük volna a milliárdos fiát a kartellügyükről, a családi cégcsoport legnagyobb vállalatát érintő vagyonkimentési botrányról és arról, miért támogatják Magyar Péteréket. De az is érdekes lehet, miért vállalt a család szerepet bécsi, genfi és luxemburgi cégekben.

2025. 08. 01. 5:05
Fotó: Czeglédi Zsolt Forrás: MTI Fotószerkesztõség
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem esett messze az alma a fájától – a mondást napjainkban a Bige család igazolja. A műtrágyagyártásban érdekelt baloldali milliárdos, Bige László kormányellenessége már-már köztudott, a napokban azonban egyik fia is felzárkózott ebben hozzá. 

Bige Dávid egy hete a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének nyíregyházi eseményén szólalt fel, és élesen bírálta a kormány gazdaságpolitikáját, a pénzügyi irányítást, a jegybankot. Szerinte az ország az utóbbi idők válságaiban letolt nadrággal és üres zsebbel állt. Az előadást az a Kontroll közvetítette, amelyet Magyar Péter öccse, Magyar Márton vezet és amely tulajdonképpen a Tisza propagandafelületeként működik.

Zavaró kérdések? A Magyar Nemzetet kitiltották

Ha már előadás, Bige Dávid és sajtótudósítás, érdemes felidézni a baloldali milliárdos fiának egy tavaszi fellépését. Bige Dávidnak április végére szerveztek előadást a Corvinus Egyetemre, az eseményről lapunk tudósításban szeretett volna beszámolni. 

Azonban az eredetileg sajtónyilvánosnak meghirdetett eseményre nem engedték be a Magyar Nemzetet, lényegében kitiltották tudósítónkat.

Pedig kérdésekkel érkeztünk volna. Erre számíthattak Bigéék is, tavasszal ugyanis három témakör kapcsán is sokat foglalkozott lapunk a baloldali milliárdos üzleti-politikai tevékenységével. Egyrészt akkor fogott új eljárásba a Gazdasági Versenyhivatal annak a műtrágyakartellnek az ügyében, amely miatt korábban gigabírságot róttak ki a Bige érdekeltségeire, köztük a cégcsoport ékkövére, a Nitrogénművek Zrt.-re. A másik témát az szolgáltatta tavasszal, hogy a cég súlyos anyagi helyzetben volt és – miként azt részletes tényfeltáró cikkünkben megírtuk – több jel is arra utalt, Bigéék hozzáláttak a vállalat kiürítéséhez. Miközben pedig a hitelezők a pénzükért aggódtak, felröppent a hír – amely azóta is tartja magát –, hogy Bige legalább százmillió forintos támogatást adott Magyar Péteréknek. Az összeget Svájcon keresztül juttatták el a Tisza Párt környezetébe.

Egy követ fújnak

Egyik forrásunk szerint Bige László nem véletlenül küldhetett komoly összeget Magyar Péteréknek. Az informátor finoman fogalmazva áprilisban azt mondta: a baloldali milliárdos feltehetően abban bízik, hogy a pártfinanszírozásnak ez az átláthatóságot kerülő módja egy esetleges kormányváltás után számára kedvező fordulatot hozna, és neki előnyös üzleti környezet alakulna ki. 

Nem is tér el ettől sokban az, amiről a milliárdos fia a múlt héten beszélt: Bige Dávid szerint nem csodát kell várni, csak olyan piaci környezetet, ahol kiszámítható szabályok és egyenlő feltételek biztosítottak minden szereplő számára.

Nem várnak tehát csodára az előnyös üzleti környezetben reménykedő Bige családban. Talán ez is indokolhatta, hogy korábban Bige László másik fiát, Zoltánt Ausztriában, Luxemburgban és Svájcban bejegyzett vállalkozások igazgatójává, vezetőjévé nevezték ki. Az ottani társaságokat az általánosnál jobban védik a cégjogi és más előírások, a köznyelvben ezért nevezik is azokat gyakran offshore-jellegű vállalkozásoknak.

Aki mindig Orbán Viktor kihívóját támogatja

Érdemes megemlíteni, hogy az óriási vagyonokhoz vezető utat Bige László esetében erős baloldali kapcsolatok szegélyezték. Bige Horn Gyula miniszterelnöksége alatt lett milliárdos, miután a privatizáció során megszerezte a Tiszamenti Vegyiműveket. Később Medgyessy Péterrel is közeli viszonyban volt, olyannyira, hogy alkalmanként Péterkémnek szólította a szocialista politikust. Bige feltűnt támogatóként Márki-Zay Péter kampányánál is. Márki-Zay-val, aki akkor már a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltje volt, lencsevégre is kapták 2021-ben egy luxusétteremben, amint együtt vacsoráztak.

A huszonegyedik

És ha már luxus: Bige László szereti a fényűzést. Vadászatai mellett 2022-ben például azért írt róla a sajtó, mert egymilliárd forintért ünnepelte meg saját születésnapját, a partin Rod Stewart privát koncertet adott. Bige hatalmas birtoka Nyíregyháza közelében található, rendelkezik saját helikopterleszállóval, speciális vizesárokkal, vadasparkkal, tórendszerrel és biztonsági szolgálattal. Bige vagyonát legutóbb 126 milliárd forintra becsülték, ezzel a 21. leggazdagabb magyar volt.

A milliárdos fiai is szeretnek kérkedni a vagyonukkal, az elmúlt évek során luxusautókat vettek és luxusvadászatról tettek közzé képeket.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.