Hiába zárt be az ország március 17-től, a zöldhatáron nem csökkent a forgalom. Sőt kifejezetten nagy a mozgás például a békési magyar-román határszakaszon. Itt nincs műszaki zár, a jogellenes határátlépés megakadályozása kizárólag a határszakaszon szolgáló rendőrökön múlik. Polyák Zsolt dandártábornok, Békés megye rendőrfőkapitánya szerint az állomány bírja a nyomást, teljes a lefedettség, a tilosban nem juthat be senki Magyarország területére. A rendőrök a határhoz közeli utakat folyamatosan ellenőrzik, így ha valakinek mégis sikerül átlépnie a határ vonalán, beljebb már nem juthat. Jó az együttműködés a román hatóságokkal, naponta egyeztetnek a vezetők. A Románia felől érkező illegális bevándorlókat az adatok egyeztetése után a magyar egyenruhások a hivatalos határátkelőhelyekhez visszakísérve adják át a román hatóságoknak. Március 17–25. között Békéscsaba, Gyula és Elek közelében 15, magát szírnek, irakinak és marokkóinak mondó férfit fogtak el és küldtek vissza Romániába.
A Kiskun határszakaszon március 17-e óta Dunafalvánál öt, Bácsalmásnál 21, Hercegszántónál 58 szír és szomáliai határsértőt sikerült tetten érni, de voltak Azerbajdzsánból érkezők is, akik jogellenesen akartak bejutni Magyarország területére. Bácsalmás és Kelebia térségében öt alkalommal gátolták meg a rendőrök, hogy a próbálkozók átjussanak a kerítésen, megakadályozva ezzel a határsértést. Csongrádban a legnagyobb fogás a Csanádpalota közúti határátkelőhelyen történt, ahol nyolc migráns került elő egy román kamion rakteréből március 18-án hajnalban. A teherautó román sofőrjével szemben embercsempészés, míg az indiai állampolgárságú határsértőkkel szemben tiltott határátlépés miatt a román határrendőrség jár el.

Fotó: Havran Zoltán
Csanádpalotánál ugyanezen a napon kilenc, Ásotthalom térségében 21 határsértőt fogtak el a műszaki határzár mellett szolgáló rendőrök és honvédek. A csongrádi határszakaszt védő egyenruhások 19-én 25 eritreiai, palesztín, szír és jemeni férfit tartóztattak fel, másnap hat csoportban 25 határsértő került őrizet alá. Március 21-én Tiszaszigeten hat, 22-én Röszke térségében szintén hat, 25-én Ásotthalomnál két határsértőt sikerült feltartóztatni. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően a jogszerű belépési és tartózkodási engedéllyel nem rendelkező migránsokat visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz, ahol Szerbia felé elhagyták Magyarország területét.