Rasszista bűncselekmény a vád az újpesti jobbikos jelölt ellen

Jövő héten első fokon ítélkezhet a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság Szabó Balázs, a Jobbik újpesti szervezetének alelnöke és vádlott-társai ügyében. A radikális ellenzéki politikus két társával Budapestre látogató tunéziai állampolgárokat vert össze a vád szerint. A gyűlölet-bűncselekmény azonban csak egy Szabó ügyei közül.

2019. 10. 01. 6:30
null
Szabó Balázs hamarosan az igazságszolgáltatás előtt felelhet Fotó: Facebook
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövő héten elsőfokú ítélet születhet a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróságon Szabó Balázs, a Jobbik újpesti szervezetének alelnöke és vádlott-társai ügyé­ben, ami eredetileg garázdaság miatt indult ellenük, ám az ügyész gyűlölet-bűncselekményre módosította a vádat – tudta meg a Magyar Nemzet.

A vád lényege szerint a hatóságok előtt már ismert radikális politikus és két társa Budapestre látogató tunéziai turistákat vert össze. Információnk szerint az ügy első tárgyalási napján gyűlölet-bűncselekményre módosult a vád.

A Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség eredetileg csoportosan elkövetett garázdaság bűntette miatt emelt vádat. A bíróság megállapította, hogy a vád tárgyává tett bűncselekmény csoportosan elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntettének minősülhet. A tárgyaló ügyész a vádirat lényegének ismertetésekor a bűncselekmény minősítését a bíróság vádtól eltérő minősítése szerint terjesztette elő. A büntető törvénykönyv bizonyítottság esetén 2–8 év szabadságvesztésre rendeli büntetni a gyűlölet-bűncselekményt.

Szabó Balázs hamarosan az igazságszolgáltatás előtt felelhet
Fotó: Facebook

Szabó Balázs Újpest 10. számú egyéni választókörzetének jelöltje, egyben települési kompenzációs listás jelöltje a Momentum, DK, MSZP, Párbeszéd, LMP, Jobbik, UPK Újpestiek Közössége szervezetek alkotta ellenzéki összefogásnak.

A radikális politikus szó szerint a párt erős embere, hiszen 2008-ban pénzbüntetésre ítélték, miután egy tüntetésen csoportosan elkövetett garázdaság és hivatalos személy elleni erőszak bűntettében bűnösnek találta a bíróság. Szabó már mentesült a büntetés hatálya alól, ám a tunéziaiak megverése miatti eljárás 2018. év végi kezdetén ez még nem szerepelhetett az erkölcsi bizonyítványában, miután az eljáró bírónő ki is mondta, hogy büntetett előéletűnek minősült.

A politikus idén nyáron kikért erkölcsi bizonyítványában már büntetlenként szerepel, azaz mentesült a 2008-as büntetés jogkövetkezményei alól. Ezáltal rendelkezik negatív erkölcsi bizonyítvánnyal, ami szükséges a képviselő-jelöltséghez.

A külföldiek megverésének ügyében még nincs jogerős ítélet, mint ahogy egy másik eljárásban sem. A Fidelitas aktivistáinak tavaly áprilisi megverése miatt kezdett vizsgálat nyomozati szakaszát a Budapesti Rendőr-főkapitányság a közelmúltban lezárta, és a nyomozás iratait vádemelési javaslattal az ügyészségnek továbbította. Szabó és társai az alapos gyanú szerint az országgyűlési választások előtti időben a XI. kerületben támadták meg és bántalmazták a fiatal aktivistákat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.