Gyönyörű és extravagáns külsőt kapott a GR Yaris versenyautó

A Toyota nem szakította meg a hagyományt: helybeli iskolásokkal terveztette meg versenyautójának megjelenését.

Habár a Wales Rali idén elmaradt, a Toyota nem szakította meg a hagyományt, és ismét helybeli iskolásokkal terveztette meg versenyautójának gyönyörű és extravagáns megjelenését. A győztes pályamunka a pandémia elleni küzdelem névtelen hőseit köszönti. A Toyota nagy-britanniai forgalmazója, a Wales Rali szervezői, valamint a walesi műszaki oktatási program ezért először 2018-ban írta ki azt a pályázatot, amelynek keretében a Wales Ralin induló, hivatalos Toyota ralicsapat autójának festését (pontosabban fóliázását) tervezhették meg középiskolások. A verseny első és második évében ez egyaránt hatalmas sikernek bizonyult. A nyertes pályaművek mindkét alkalommal a walesi zászlón megjelenő vörös sárkány, Y Ddraig Goch motívumát dolgozták fel. A mitikus állatot a IX. században említik először a walesi krónikák, mint hőst, amely megmentette a nemzetet a betolakodó hódítóktól.

Merész, stílusos és extravagáns
Fotó: toyota.hu

Noha az idei évben a Wales Rali elmaradt, a pályázat hagyományát nem szakították meg a szervezők. A győztes ezúttal is az országot védelmező, rettenthetetlen erőt jelenítette meg munkáján, ám 2020-re aktualizálva: szász seregek helyett ma a Covid-19 fenyegeti Walest és a Földet, az ország védelméről pedig szakemberek tízezrei gondoskodnak: egészségügyi dolgozók, rendőrök, építőmunkások, pedagógusok és kereskedők, akik saját egészségüket is kockáztatva biztosítják a társadalom zökkenőmentes működését. Őket ábrázolta egy-egy stilizált vonalrajzzal a 16 éves Alice Goodliffe nyertes pályamunkája, amely ezúttal nem versenyautón, hanem a Toyota legsportosabb utcai modelljén, a háromajtós GR Yaris városi sportmodellen kelt életre.