F1: Bottas első idei győzelme

A Mercedes finn versenyzője így fogalmazott: Már egy ideje nem álltam itt, de ez most nagyon jó érzés.

Valtteri Bottas hibátlan vasárnapi teljesítményével győzött Törökországban, a második helyen Max Verstappen ért célba. A bronzérmes helyre Sergio Perez ért fel a Red Bull nagy örömére – derül ki az autómotor.hu cikkéből.

Már egy ideje nem álltam itt, de ez most nagyon jó érzés. Ami engem illet, ez volt életem egyik legjobb versenye. Egy kis megcsúszástól eltekintve mindent az irányításom alatt tartottam. Az autó minden körülmények között jól ment, nagyon magabiztos voltam benne. Örülök, hogy végre összeállt minden számomra. Nagyszerű volt.

– szögezte le a Mercedes finnje, aki megtáltosodott mióta lekerült róla a teher és aláírt az Alfa Romeóhoz a jövő szezontól kezdve. Lazább lett, kicsit le is nyugodott és ez lehet az oka annak is, hogy azt érezhetjük, végre ő is megérkezett a világbajnokságba. Viszont elég későn. Az egyéni világbajnoki cím sorsába már nem szólhat bele. Az Lewis Hamilton és Max Verstappen között fog eldőlni.

Lewis Hamilton bár megszerezte a rajtelsőséget szombaton, mégis csak a 11. helyről rajtolhatott el vasárnap, mivel a motorjának egy részét kicserélték. A brit pilóta emiatt csak az ötödik helyen tudott célba érni Charles Leclerc mögött. Hamilton elégedetlen volt amiatt, hogy a verseny vége előtt nyolc körrel behívták a bokszba kerékcserére, anélkül dobogós helyezést szerezhetett volna. A csapat viszont nem akart kockáztatni a már nagyon elhasználódott kerekei miatt.

A Ferrari motorfejlesztése megmutatta, hogy nagyon jó húzás volt a maranellóiak részéről. Leclerc negyedik helyezést szerzett, Carlos Sainz a rajtrács végéről rajtolt, mivel neki most cserélték ki a motorját, s még így is a nyolcadik helyre vitte célba a piros betontorpedót. Nem hiába kapta meg Forma-1-es pályafutása során először “A Nap Versenyzője” címet a Forma-1-es szavazáson a rajongóktól.

2020-ban nagyon csúszós volt a törökországi pálya, most viszont bár ismét esős időben versenyzett a mezőny, a pálya sokkal jobban tapadt, mint várták, s ez a gumiválasztást is megkavarta. Közepes abroncsokon ment a mezőny, s a legtöbb pilótának szinte simára kopott az abroncsa az egyre száradó pályán. Kivárásra játszottak a csapatok, s igyekezett mindenki minél később kereket cserélni. Esteban Ocon egyáltalán nem cserélt kereket, így a francia bokszbeállás nélkül a tizedik, pontszerző helyre vitte célba az Alpine-t.

Folytatás két hét múlva (2021. október 24.) a tengerentúlon, a texasi Austinban.

A teljes cikk elolvasható az Autó-Motor oldalán.

(Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Török Nagydíjának időmérő edzésén az isztambuli pályán 2021. október 9-én. A futamot október 10-én rendezik. Fotó: MTI/EPA/Tolga Bozoglu)