Zsírban gazdag ételek, melyek rendkívül egészségesek

Zsírok nélkül számos tápanyag fel sem szívódik a szervezetünkben. Nézzük, melyek a „jó zsírokban” gazdag élelmiszerek!

null

A zsír, a közvélekedés szerint szinonímája mindennek, ami káros, hízlal és megbetegít. De hadd védjük meg a zsírt: ez messze nem fedi a valóságot! Több fajtája létezik, és kizárolag egyetlen egy, a transzzsír az, amiről kijelenthető: nem jó, ha egyetlen grammot is fogyasztunk belőle. Viszont a másik 3 típusának: a telített, az egyszeresen és a többszörösen összetett telítetlen zsíroknak – vagy zsírsavaknak – számos jótékony hatása van, amelyek miatt a lehető leggyakrabban érdemes fogyasztanunk belőlük. Elhagyni ezeket pedig egyenesen tilos, hiszen számos tápanyag fel sem szívódik nélkülük. Nézzük sorban, melyek ezek a „jó zsírokban” gazdag élelmiszerek!

EGYSZERESEN TELÍTETLEN ZSÍRSAVAK

A legegészségesebb zsírok, amelyek zöldségekben, gyümölcsökben, magvakban és halakban találhatóak. Számost kiváló egészségügyi hatásuk mellett kiválóan illeszthetőek bármelyik fogyókúrás programba – így aki ezekből sokat fogyaszt a diétája során, az közben az egészségéért is sokat tesz.

Az avokádó is egyike a jótékony zsiradékokban gazdag ételeknek
Fotó: unsplash

AVOKÁDÓ

Egy közepes avokádó 23 gramm zsírt tartalmaz, és rendszeres fogyasztásával csökken a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázata.

HAL

A halfajták rengeteg omega-3 zsírsavat tartalmaznak, amelyek köztudottan serkentik az agyműködést: segítségével fogékonyabbak leszünk az új információkra, támogatják a tanulás folyamatát.

A teljes cikk ITT olvasható.

A szénhidrátdiéta így egyszerűbb, mint gondolnánk

Kevesebb szénhidrát bevitelével eredményesebben felvehetjük a harcot az elhízás ellen. Nem kell állandóan számolgatni, ha a mindennapokban követjük táplálkozási tanácsokat és rendszeresen sportolunk.

1. EGYÜNK TÖBB ZÖLDSÉGET!

Nem lehet elégszer ismételni, hogy az egészség megőrzése érdekében naponta fogyasszunk lehetőleg 5 adag zöldséget, gyümölcsöt. Ha fogyni akarunk, a gyümölcsbevitelt korlátozzuk napi 2 adagra, és helyette fogyasszunk inkább zöldségféléket: ezekben kevés a cukor, így segítenek a szénhidrát mennyiségét csökkenteni.

2. NE FÉLJÜNK A ZSÍROKTÓL!

A zsírok létfontosságúak a szervezet számára: energiaforrásként szolgálnak, segítik a zsírban oldódó vitaminok felszívódását, szinten tartják a testhőmérsékletet, továbbá nélkülözhetetlenek a sejthártya felépítéséhez, egyes hormonok működéséhez és a D-vitamin képződéséhez. Az állati zsírokkal szemben részesítsük előnyben a növényi eredetűeket, mert ezekben túlnyomórészt telítetlen zsírsavak fordulnak elő.

A cikk ITT olvasható tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.