Szerda este különös jelenséget figyeltek meg az égbolton északkeleten – írja a Heol.hu.
Szerda este különös jelenséget figyeltek meg az égbolton északkeleten – írja a Heol.hu.
Több beszámoló is érkezett arról a különös égi jelenségről, melyet szerdán a kora esti órákban, nagyjából 17 óra környékén lehetett megfigyelni északkeleten, leginkább Tokaj, Tiszadob, Tiszavasvári környékén – számolt be az észlelésekről az Időkép.hu.
A jelenség oka egyelőre nem ismert. Az Időkép.hu azt írta, hogy a lehetséges okok között felmerült a vörös lidérc és fénypillér lehetősége. Hozzátették azonban, hogy vörös lidérc semmiképp nem lehetett, hiszen az villámlással összefüggő jelenség, a másodperc töredékéig tart, és szabad szemmel legtöbbször nem is megfigyelhető.
Fénypillér leginkább pedig utcai lámpák fénye fölött jelenik meg extrém hideg idő esetén. Ezt a fajta jelenséget a megfelelő páratartalom és elegendő mennyiségű kondenzmag jelenléte mellett magasabb hőmérsékleten (-5, -10 °C) is kialakulhat, így ennek lehetősége nem zárható ki.
Az eredeti cikket ITT olvashatja tovább.
Európa legkorszerűbb csillagvizsgálóját találták régészek a Citadellán + videó
Állapotfelméréssel és régészeti feltárással kezdődtek a Citadella megújításának előkészületi munkálatai. Ezek során a Gellért-hegyen egykor állt csillagvizsgáló falmaradványait, egy értékes, első világháborús ágyútalpat, kelta, római és török kori érméket és kerámiákat is találtak a szakemberek – közölte a Várkapitányság.
A következő lépésben megkezdődik a Citadella belső udvarának megújítása, valamint a külső falak rekonstrukciója – olvasható a közleményben.
A Citadella és közvetlen környezete kiemelt kormányzati beruházás keretében születik újjá a következő években.
Budapest turisztikailag kiemelt, legszebb panorámájú pontján ma a világörökségi helyszínhez méltatlan állapotok uralkodnak. Az erőd és környezetének megújítását Fodor Gergely kormánybiztos irányításával a Várkapitányság végzi – szerepel a közleményben.
Már pontosan tudják, hol volt a Csillagda
A régészek megtalálták az 1815-ben József nádor kezdeményezésére készült, két tornyú egyetemi csillagvizsgálónak a falmaradványait.
Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.