Beperelte a fiát egy indiai pár, amiért nem kaptak tőle unokát

Egy indiai házaspár beperelte a fiát, aki hat éve házasodott, de még nincs gyermeke. A szülők kompenzációt akarnak a sok befektetésért, amit fiukra költöttek.

Forrás: MTI2022. 05. 13. 13:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szülők azt is nehezményezik, hogy 65 ezer dollárt (24 millió forintot) költöttek rá, hogy fiukból az Egyesült Államokban pilóta legyen, de mégis hazatért, ahol nincs munkája.

A szülők arról is beszámoltak, hogy saját házuk építésére kölcsönt vettek fel, és emiatt már súlyos pénzügyi nehézségekkel kell szembenézniük. Ráadásul - tették hozzá - mentálisan sincsenek jól, mert rosszat tesz nekik, hogy egyedül élnek.

Az első tárgyalást május 17-ére tűzték ki az észak-indiai bíróságon – mondta el a pár ügyvédje.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Unsplash)

Indiában nagyon erősek a családi kötelékek, gyakran több generáció – beleértve a nagyszülőket, unokatestvéreket, nagynéniket és nagybácsikat – él egy háztartásban. Az utóbbi években azonban a fiatal párok már inkább elköltöznek a szüleiktől vagy testvéreiktől, a feleségek pedig, mint például ebben az esetben is, inkább a munkát választják ahelyett, hogy gyermeket vállalnának és otthon maradnának.

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.