A nagyon sármos, világhírű színészre nem érvényes az, amit Lenin mondott a bolsevik rendszert lelkesen támogató, naiv nyugati értelmiségiekre: ők a mi hasznos idiótáink.
Ugyanis látható Clooney eddig közéleti aktivitásán, hogy amit csinál, azt nagyon is tudatosan, jól átgondoltan teszi. Támogatta a szír menekülteket, természeti katasztrófák áldozatai számára gyűjtött pénzt, lelkes híve a klímavédelemnek, Davosban virít a világ nagyfiúi között, de ami mégis a legállandóbb ténykedése: mindig és feltétel nélkül támogatja a demokrata elnökjelölteket, most éppen a teljesen alkalmatlan Joe Bident, és „természetesen” fellép Donald Trumppal szemben.
Innen már csak egy lépés, hogy megtámadja egy nyilatkozatában Orbán Viktort (Bolsonaro brazil elnökkel együtt), mint aki „jó példája a világban uralkodó dühnek és gyűlöletnek”. Teszi ezt egy új filmjének a promotálása során, jól tudván, hogy az ő nyilatkozataira a világon mindenütt felfigyelnek, hatása tehát számottevő, befolyásoló erejű.
De ezt nem csak ő tudja, hanem az a globális liberális elit is, amelynek hűséges tagjaként, katonájaként működik George Clooney. Nem véletlenül küldik időnként „csatába”, mert ha Clooney a maga sármjával megszólal, ott szem nem marad szárazon.
És igen, Vágó István igazat ír, Clooney tagja annak a Council on Foreign Relationsnak (Külkapcsolatok Tanácsának), amely a globális világhálózat – Barabási Albert-László fogalmát használva – egyik, ha nem a legfontosabb „csomópontja”, azaz központja, ahonnan a hálózat iszonyatos mennyiségű irányban szóródik szét a világban, de persze úgy, hogy annak minden egyes leágazása kapcsolatban áll a többivel is.
De mit kell tudnunk a Külkapcsolatok Tanácsáról?
A Külkapcsolatok Tanácsát 1921-ben alapították (társintézménye a londoni Királyi Külügyi Intézet), az első időszakban a Rothschild Bankház (illetve annak amerikai képviselője, J. P. Morgan) irányította, később azonban a Rockefeller család vette át a tanács ellenőrzését. Ha csak a természetes személyeket vesszük – ma mintegy ötezer tagja van a szervezetnek –, elég annyit mondani, hogy a második világháború utáni szinte mindegyik amerikai elnök, a legtöbb amerikai külügyminiszter és védelmi miniszter is a tagja volt – demokraták és republikánusok egyaránt. Jelenleg vezető politikusok, kormányzati emberek, a média, az oktatás, a tudomány kiemelkedő személyiségei, a civil szféra irányítói stb. tagjai a testületnek. De káprázatos azoknak a multicégeknek is a listája – ebből mintegy 120 van –, amelyek részt vesznek a CFR tevékenységében. Csak a példa kedvéért, az alapító cégek közé tartozik többek között a Chevron, az Exxon Mobil, a Goldman Sachs bankház, a Google, a JP Morgan, a Moody’s, a Morgan Stanley, a Nasdaq, a Pepsi, a Viasat. De sorolhatnám tovább: Generali, BP, Credit Suisse, Deutsche Bank, a Paypal, a migránsbizniszbe jócskán beleálló Mastercard, Shell, Toyota, Warburg, Boeing, Coca-Cola, Nike, Halliburton, Fitch Rating, IBM, Walmart, Total, Mitsubishi, és hát természetesen a Soros Found Manegement LLC.
Tehát: a világ legnagyobb bankjai, brókerházai, befektetőcégei, multinacionális nagyvállalatai, biztosítótársaságai, médiabirodalmai egyaránt jelen vannak ebben a különös, gigászi befolyással rendelkező, nem is intézményben, hanem – mert ez a pontos – globális hatalmi hálózatban. Lapjuk a Foreign Affairs (Külügyek), mely 1922 óta jelenik meg, és ma is az egyik, ha nem a legbefolyásosabb külügyi folyóirat a világon.
A CFR-hez korábban és ma is kötődő személyek számtalan alkalommal kifejezték elköteleződésüket egy új világrend kialakítása, a globális szabadkereskedelem, a nemzetállamok háttérbe szorítása, a multikulturalizmus és a migráció hasznossága, az Európai Unió szuperföderális állammá való átalakítása, a világkormányzás megteremtése mellett.
Nos, ennek a dicsőséges társaságnak és hálózatnak jeles tagja George Clooney, akinek egyik fő istápolója maga Soros György, a mi jó „Gyuri bácsink”.
Clooney tehát elmondta, amit a szájába adtak, akik pontosan tudták – s ebben sajnos igazuk van –, hogy ha egy ilyen világsztár, mint Clooney mond valami csúnyát Orbán Viktorról, azt azonnal átveszi a fősodratú média, amely szintén ugyanennek a világhálózatnak a szerves része. Tudják a dolgukat: a nyilatkozat, illetve az arra adott magyar kormányzati reakció, majd Clooney erre adott válasza másodperceken belül szétspriccel a hálózaton keresztül, s a nagyon haladó nyugati olvasóközönség csak néz maga elé, bólogat, és azt mondja: no lám, nemcsak Brüsszel és a politikusok bírálják Orbánt és Magyarországot, hanem maga George Clooney is, aki igazán nem politikus, csak egy szavahihető, komoly, szerethető fickó, a nők bálványa, tehát biztos igaz minden, amit eddig hallottak a fősodratú médiában Orbánról és Magyarországról.
Ne bagatellizáljuk tehát a Clooney-jelenséget: a színész nem idióta, viszont nagyon hasznos tagja és katonája a globalistáknak, mert a megszólalása nagy hatású.
Fel kell ismernünk: gigászi ellenfelekkel állunk szemben. Épp ezért gigászi kihívás előtt állunk.
Hogy is énekelte Cseh Tamás A telihold dalában?
„Nem érted, hogy mit látsz, nem érted, mit nézel, itt hálókat szőnek nagy szándékú kézzel.”
Már értjük és látjuk is, amit érzünk.
De nem vagyunk boldogok tőle.