Hazánk sem volt kedves a német óriáshoz

A Praktiker Németországban stabilizálta forgalmát 2011-es pénzügyi éve negyedik negyedében, nemzetközi tevékenysége azonban változatlanul gyenge forgalmat bonyolított.

LM
2012. 01. 05. 14:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Praktiker Group a 2011-es negyedik negyedévben 716,4 millió euró értékesítési árbevételt ért el, 4,5 százalékkal az egy évvel korábbi alatt. A pénzügyi év első három negyedévében összesen 8,5 százalékkal csökkent az értékesítési árbevétel: 3,2 milliárd euró lett, 7,7 százalékkal kevesebb a 2010-es pénzügyi évinél.

A negyedik negyedévben a Praktiker Deutschland forgalma két éve első alkalommal stabilizálódott, az előző évihez képest mindössze 0,6 százalékkal, összehasonlítható bázison 0,2 százalékkal csökkent. Az első kilenc hónapban a forgalomcsökkenés még 12,7 százalék volt, az éves összes pedig 10,3 százalék. Az eladások november és december hónapokban már enyhe javulást mutattak. A forgalomcsökkenést az értékesítési akciók és árengedményes értékesítések megszüntetésével sikerült megállítani.

A Praktiker németországi Max Bahr leányvállalata 1,4 százalékos értékesítési árbevétel-növekedéssel zárta a 2011-es évet.

Döcögés hazánkban és másutt

A Praktiker Németországon kívül a negyedik negyedévben is gyengén teljesített. Az értékesítési árbevétel 12,6 százalékkal csökkent, amiből 5,5 százalék a devizaárfolyam-hatásoknak volt köszönhető. Helyi devizákban számítva az árbevétel 7,1 százalékkal csökkent. A legnagyobb visszaesés Görögországban, Romániában és Bulgáriában következett be a lakosság elkölthető jövedelmének és kiadási hajlandóságának csökkenése miatt. Lengyelországban, Magyarországon és Törökországban a kedvezőtlen devizaárfolyam-hatás helyezte nyomás alá az eladásokat. Luxembourgban és Ukrajnában viszont nőtt a forgalom.

Az év végén a Praktiker Group 439 áruházat üzemeltetett, eggyel többet, mint az előző év végén. Németországon kívül az üzletek száma 107-ről 109-re emelkedett. Németországban 331-ről 330-ra csökkent az áruházak száma, amelyből 235 volt Praktiker (2010-ben 236) üzlet, 78 Max Bahr és 17 BAU+HOBBY.

A Praktiker Group 2012. március 29-én teszi közzé végleges eredményadatait.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.