Kína már luxusjachtokban gondolkodik

Egy kelet-kínai vállalat veszi meg a luxusjachtokat gyártó olasz Ferretti csoportot – jelentette a kínai média kedden Santung (Shandong) tartomány székhelyéről, Csinan (Jinan) városból, az üzletkötés helyszínéről.

WL
2012. 01. 10. 9:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A santungi nehézipari vállalat leányvállalata, a Weichai Holding Group Co. 374 millió eurót fizet a Ferretti részvényeinek 75 százalékáért.

A Weichai elnöke kijelentette, cége számára a jachtgyártás a következő öt év egyik stratégiai célja. Mint mondta, a Ferrettit ideális partnernek tartják, mivel ismert a piacon, korszerű gyártási technológiával rendelkezik, minőségi terméket állít elő és kifogástalan értékesítési csatornái vannak.

A Ferrettit Norberto Ferretti és testvére, Alessandro alapította 1968-ban és két évvel később, a genovai kiállításon mutatták be első – később legendássá vált – modelljüket. A cég ma élen jár a motoros jachtok tervezésében, magas a piaci részesedése, de a Hszinhua hírügynökség jelentése szerint pénzügyi gondokkal küzd. A válság a jachtpiacot is érzékenyen érintette, a cég súlyosan eladósodott.

A beszámoló szerint a vásárlással optimalizálják a Ferretti tőkestruktúráját, több mint 100 millió euróval növelik a tőkéjét, miközben eladósodottságának mértékét közel 100 millió euróval csökkentik.

A Weichai csoportot, Kína egyik legnagyobb, nehézgépeket és járműalkatrészeket gyártó vállalatát 1946-ban alapították. 2009-ben megszerezte a Moteurs Bauduin SA dízelmotorokat és hajtóműveket gyártó francia vállalatot. Ebbe azóta több mint 30 millió eurót fektetett, aminek eredményeként közel megötszörözte eladásait.

Közismert, hogy Kínában jelentős ütemben nő a luxustermékek iránti kereslet, s ez – az egyre bővülő tengeri turizmussal – vonatkozik a jachtokra is. Kína 2010-ben háromszor annyi jachtot importált, mint egy évvel korábban, s a szakemberek a következő 5-10 évben hasonlóan gyors bővülésre számítanak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.