Kovács András Zoltán az új vezérigazgató

A Vértesi Erőmű Zrt. közgyűlésén Kovács András Zoltánt nevezték ki a társaság vezérigazgatójává és új igazgatóságot választottak.

LM
2012. 01. 06. 15:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Vértesi Erőmű Zrt. 2010 májusában kinevezett vezetése végrehajtotta feladatát, rendezte a társaság adósságállományát és a munkavállalók jövőjét. A működés a válságkezelés után visszatérhet a normál üzemmódba, ezért a közgyűlés megköszönte a válságmenedzserek munkáját, és a több évtizedes villamosenergia-ipari tapasztalattal rendelkező Kovács András Zoltánt nevezte ki vezérigazgatóvá – közölte a Vért.

A csődhelyzet kezelésével, a csődegyességgel és a reorganizációval a Vért és az MVM vezetése visszaállította a normál üzleti folyamatokat, a Vértesi Erőmű 2014-ig üzemelhet. A vállalat együttműködik Bokod és Oroszlány önkormányzatával, hogy a térség távhőellátását is megnyugtatóan rendezzék.

A közgyűlés új tagokat választott a Vértesi Erőmű Zrt. igazgatóságába, a testület tagjai: Nagy Sándor, Kovács András Zoltán, Havelda Tamás, Varga László és Zsebők István – tájékoztatott az erőmű.

Kapolyi és a System Consulting

A Vértesi Erőmű csődeljárása 2011 júliusában fejeződött be, amire azért volt szükség, mert a vállalat vezetése a Kapolyi László nevével fémjelzett System Consultinggal áramvásárlási megállapodásokat kötött, majd ezek meghiúsulása után az erőműnek csaknem tízmilliárd forintot meghaladó kártérítést kellett kifizetnie az áramkereskedőknek.

A társaság továbbra is kapja a felhasználók által megfizetett „szénfillért”, amiből a Vértnek évi 6,7 milliárd bevétele van, de ezt csak a bányabezárás költségeire fordíthatják.

A szénfillér fenntartásával a tervezett 2012 helyett 2014 végéig működhet az ország egyetlen mélyművelésű szénbányája, a Márkushegyi Bányaüzem, a rekultiváció 2018-ig adhat munkát a térségben.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.