A kivárás jellemezte 2011 végét

Kivárás jellemezte az év végén a globális vállalatfelvásárlási piacot – áll a BDO nemzetközi könyvvizsgáló és tanácsadó cégnek az MTI-hez eljuttatott közleményében.

NT
2012. 02. 07. 9:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Mergermarket.com adatai szerint 2011-ben a vállalatfelvásárlások (M&A) összértéke a világon 2178 milliárd dollárt tett ki. Ez az utóbbi három év legmagasabb értéke, ugyanakkor a tendencia korántsem megnyugtató: immár negyedik negyedéve újabb lecsúszásnak lehetünk tanúi. Ráadásul a tavalyi év utolsó három hónapjában 22,5 százalékkal volt alacsonyabb az akvizíciók összértéke, mint a megelőző három hónapban, és 432 milliárd dollárt tett ki.

A világ piacain zajló felvásárlások 25,6 százaléka energetikai, bányászati és közműcégeket érintett, ezen cégek körében 3,6 százalékkal volt magasabb a tranzakciók összértéke, mint 2010-ben. Ezt követi az iparcikkeket és vegyipari termékeket előállító cégek kategóriája 16,8 százalékkal, miközben a pénzügyi szolgáltatással foglalkozó cégek felvásárlása a teljes piaci aktivitás 12,4 százalékát tette ki.

A bejelentett vállalatfelvásárlások összértékének több mint 40 százaléka Észak-Amerikában, míg 32 százaléka Európában zajlott. Az összes akvizíció 41,5 százaléka határokon átnyúló (cross-border) ügylet volt.

Az euróövezet bizonytalansága miatt Európában is jelentősen visszaesett a vállalatfelvásárlási aktivitás. Bár az M&A ügyletek piaci értéke (697,9 milliárd dollár) a teljes évre vetítve 4,8 százalékkal magasabb volt, mint 2010-ben (665,9 milliárd dollár), a második félév eredménye 33,2 százalékkal múlta alul az első féléves szintet.

A visszaesés mértéke jóval meghaladta a többi nagy régióét, melynek egyik nyilvánvaló oka az időszakot jellemző, euróval szembeni bizonytalanság erőteljes fokozódása volt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.