A megállapodás alapján az iskola tanulói is használhatják a gyár területén létrehozandó oktatási központot, amely elsősorban az Opel munkatársainak elméleti és gyakorlati továbbképzését szolgálja.
Solt Tamás, az Opel-gyár igazgatója az együttműködési megállapodás aláírásakor a közlemény szerint hangsúlyozta: az Opel természetesen saját munkaerő-utánpótlását is segíteni kívánja azzal, hogy az eddigi jó kapcsolatra alapozva még magasabb szintre emeli együttműködését a helyi szakképző intézményekkel.
Bedics Sándor, a III. Béla Szakképző iskola igazgatója arról szólt, hogy a megállapodás számukra is fontos mérföldkő, hiszen az együttműködésnek köszönhetően a diákok folyamatos kapcsolatba kerülnek a gyár szakembereivel, s észrevétlenül veszik át azt a munkakultúrát, melyet néhány év múlva talán munkaerőként kell alkalmazniuk a gyárban.
Az együttműködési megállapodás értelmében az oktatótermek kialakítását a gyár biztosítja, a szükséges oktatóeszközökről pedig az Opel Szentgotthárd Kft., valamint a III. Béla Szakképző Iskola és a Vasi TISZK közösen gondoskodik.
A helyiségek nemcsak a tanulók, illetve a gyár dolgozóinak elméleti képzését szolgálják majd: a várhatóan az év második felében beállítandó szakmai eszközök által a programozási, hidraulikai és pneumatikai, valamint egyéb modern karbantartási és gyártástechnológiai képzések egy része is itt valósulhat meg – tájékoztatott a szóvivő.
Légrádi Edit közleményében beszámolt arról is, hogy az együttműködési megállapodással egyidejűleg a gyár elismerést is átvehetett: Kiemelt Miniszteri Dicséretben részesült azért a jelentős közreműködésért, illetve támogatásért, amit az oktatás, kutatás részére biztosított.
A Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás-miniszter által aláírt oklevelet Haragh László, Szentgotthárd város önkormányzati erőforrásokért és külkapcsolatokért felelős bizottságának elnöke továbbította a gyár és munkatársai részére.

Hamarosan találkozhat Donald Trump és Orbán Viktor