Nagyon jó évük volt a bankoknak

Tavaly 37 százalékkal nőtt a lengyel bankszektor adózott nyeresége az előző évhez képest, és 15,7 milliárd zlotyt, azaz csaknem 5 milliárd dollárt tett ki.

BL
2012. 02. 10. 18:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nettó kamatbevételek 13 százalékkal 34,9 milliárd zlotyra, a díjakból és jutalékokból származó bevételek 4 százalékkal 14,3 milliárd zlotyra nőttek 2011-ben az előző évhez képest. A bankszektor összesített tőkemegfelelési mutatója tavaly december végén 13,13 százalékra esett a 2010. decemberi 13,84 százalékról.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.