Picit erősödött a forint

Erősödött kissé a forint kedden délelőtt, az eurót tíz órakor 291,97 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon a hétfő délutáni 292,38 forinttal szemben.

WA
2012. 02. 07. 9:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A svájci frank 241,92 forinton áll 242,34 forint után, a dollárt 222,40 forinton jegyzik kedd délelőtt a hétfő délutáni 223,78 forinttal szemben, a japán jen jegyzése 2,8998 forint 2,9197 forint után.

Az eurót továbbra is sakkban tartja a görög adósságátalakítási tárgyalások és az EU/IMF-támogatás feltételeinek elfogadásáról folyó politikai vita megoldatlansága. A megegyezés reményében azonban az euró árfolyama a hétfőn jellemző 1,3050 dollár körüli árfolyamról visszaerősödött a pénteki 1,3150 körüli jegyzésekre.

A forint árfolyamát kedden a görög segélycsomag uniós jóváhagyása körüli fejleményekre adott piaci reakciók, az euró/dollár árfolyam ehhez igazodó alakulása, valamint Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszéde befolyásolhatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.