Jól fogynak a kisautók

A városi miniautók szegmensében próbál piacot hódítani a Volkswagen Magyarországon is az idén.

BL
2012. 03. 11. 16:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Volkswagen márka az utóbbi években gyakorlatilag nem volt jelen a minik szegmensében. Magyarországon az A00 kategória csekély szeletet hasít ki a piacból, mindössze 1254 darab kisautójuk kelt el, 13 százalékkal kevesebb, mint 2010-ben. Ebben a kategóriában a Suzuki Splash áll az élen mintegy 35 százalékos részaránnyal, és erős a Fiat Panda is 30 százalékkal. Hasonló eredményt egyetlen más gyártó sem tud felmutatni, többségük tíz százalék alatt részesedik.

A kisautók A0 szegmense tavaly már növekedni tudott Magyarországon, a 11 907 eladott autó 3,7 százalékkal több, mint az egy évvel korábbi adat. Ebben a kategóriában a VW Polója vezet 15,6 százalékos részaránnyal, még bővülni is tudott 0,8 százalékkal. A mezőny ebben a kategóriában szorosabb: a 10 százalékot elhagyja a Ford Fiesta (12), a Seat Ibiza (11,4), valamint az Opel Corsa (11,3) is.

Magyarországon az A szegmens teljesít a legjobban, tavaly 20 330 járművet adtak el (–2 százalék). A kategória legnépszerűbbje 18,8 százalékkal a Skoda Octavia volt, csaknem 15 százalékkal második volt az Opel Astra, a harmadik pedig 14,5 százalékkal a VW, a Golffal és a Jettával.

A Volkswagen erőssége azonban a B szegmens, ebben 17,8 százalékra nőtt a részesedése Magyarországon, 4,4 százalékos bővüléssel. Az Opel Insignia 13,6 százalékot, a Ford Mondeo 11,8 százalékot tudott tavaly megszerezni a kompakt szegmensben. Tavaly a kategória 13 százalékkal tudott bővülni, 6,834 darab kelt el. A Datahouse autópiaci adatszolgáltató cég adatai szerint tavaly az év egészében 45 094 darab új személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, a piac a 2010. évi mélypont után 2011-ben már 3,7 százalékkal bővült.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.