A kamatdöntést 13.45-kor jelenti be a szervezet.
A legutóbbi, február 9-i kamatdöntést követő sajtóértekezleten Mario Draghi, az EKB elnöke közölte, hogy az EKB monetáris politikai döntéseit változatlanul az euróövezeti inflációs cél tartása határozza meg. Az euróövezeti inflációs ráta várhatóan még néhány hónapig 2,0 százalék felett marad, mielőtt csökkenni kezdene. Rámutatott, hogy az euróövezetben már érzékelhetőek a gazdasági stabilizáció jelei.
Kamatdöntő ülést tart az EKB
Kamatdöntő ülést tart csütörtökön az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsa; elemzők arra számítanak, hogy a testület nem változtat az 1,00 százalékos irányadó euróövezeti kamatszinten.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!