Kevesebb embert bocsát el a Budapest Airport

A korábban tervezett 250 helyett 52 dolgozóval kevesebbet bocsátanak el a repülőteret üzemeltető cégek a szombaton aláírt megállapodás értelmében.

TK
2012. 03. 24. 19:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapest Airport (BA) az MTI-t kérdésére arról tájékoztatott: a korábban bejelentett 228 helyett 48 dolgozóval kevesebbet, azaz 180 főt terveznek elbocsátani. A BUD-csoport másik leányvállalatánál, az AFM Kft.-nél már csütörtökön aláírással zárult a konzultáció, ott 22 helyett 18 dolgozónak kell búcsút mondani. Ezzel a repülőteret üzemeltető cégeknél 52 dolgozóval kevesebbet kell elbocsátani a tervezettnél.

A tájékoztatás szerint a megállapodást a feloszlott üzemi tanács hiánya miatt a munkavállalók által választott képviselők, illetve két szakszervezet, a Repülőteret Üzemeltető Dolgozók Szakszervezete és az Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezete tisztségviselői aláírták.

A BA emlékeztet: a Malév csődje miatt kénytelen csoportos létszámleépítést végrehajtani, amelyről az érintettek bevonásával majdnem egy hónapja folytak a konzultációk. A cég szigorú takarékossági intézkedéseket vezetett be, leállította 2012-re előirányzott beruházásainak több mint felét, 10,5 milliárd forint értékben, további ésszerűsítésként pedig tervezi az 1-es terminál bezárását.

A Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) az MTI-hez eljuttatott közleményében szombaton arról tájékoztat: jelenlegi formájában elutasítják a megállapodást. A szakszervezet szerint a BA ultimátumot adott az érdekképviseleteknek: ha szombaton nem írják alá az ajánlatot, az eddig tett engedményeket is visszavonja.

A LESZ közleménye szerint a megállapodás nem vonatkozik arra az esetre, ha végül bezárják az 1-es terminált. A szakszervezet szerint több munkahelyet kellene megvédeni, és más területeken lehetne spórolni, nem a dolgozókon.

Ezzel kapcsolatban Hardy Mihály, a BA vállalati és közkapcsolati igazgatója az MTI-nek azt mondta: nincs szó ultimátumról, a konzultációk során így is túllépték a törvény szabta időkereteket az ésszerű kompromisszum eléréséért.

A BA önmagára nézve kötelező erejűnek tekinti a megállapodást – közölte Hardy Mihály. Hozzátette: mivel a cafeteria csökkentéséről nem tudtak megállapodni, így marad a 47 750 forintos keret.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.