Februárban 48,8 pont lett a szolgáltatóipari BMI az euróövezetben az 50,5 pontról 50,4 pontra módosított januári érték után. Elemzők 49,4 pontot vártak februárra. A mutató 50 feletti értéke az ágazat teljesítményének a növekedését, 50 pont alatti értéke pedig a csökkenését jelzi. A januárit megelőzően utoljára 2010 augusztusában volt 50 pont felett a mutató.
Rosszabb eredmény született az euróövezetben
A vártnál rosszabb lett februárban az euróövezet szolgáltatóipari beszerzési menedzser indexe (BMI) – közölte hétfőn a londoni Markit Economics gazdasági kutatóintézet az MTI-vel.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!