Spanyolország összesen közel 2,6 milliárd euró értékben értékesített adósságpapírokat. Ebből 1,5 milliárd euróért 3 hónapos kincstárjegyeket, 3,5-szeres túljegyzéssel.
Az átlagos hozam 0,381 százalékra csökkent az egy hónappal korábban tartott árverésen kialakult 0,396 százalékról. A hosszabb lejáratú, hat hónapos kincstárjegyekből Spanyolország 1,08 milliárd euróért adott el 5,6-szeres túljegyzéssel. Ennek az állampapírnak az átlagos hozama 0,764-ről 0,836 százalékra nőtt.
Olaszország 3,8 milliárd euróért értékesített különböző lejáratú kötvényeket kedden. A 2014 januárjában kifutó zéró kuponos kötvényből 2,8 milliárd eurónyi kelt el 1,9-szeres túljegyzéssel. Az átlagos hozam a február végi árverésen kialakult 3,01 százalékról 2010 novembere óta legalacsonyabb szintre, 2,35 százalékra csökkent.
Kedden Olaszország 2019 szeptemberében és 2021 szeptemberében lejáró kötvényeket is értékesített, mindkettőt közel kétszeres túljegyzéssel.
Túljegyzés mellett adtak el állampapírokat
Túljegyzés mellett adott el állampapírokat Spanyolország és Olaszország kedden.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!