Kedvezménykártyával csábítják a turistákat

Kedvezményesen lehet látogatni a pécsi nevezetességeket, és lehet igénybe venni szolgáltatásokat.

tt
2012. 04. 03. 16:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint Csizi Péter (Fidesz) a Zsolnay Kulturális Negyedben tartott sajtótájékoztatón elmondta, a kártya bevezetésével a Pécs és Baranya, valamint a térség attrakcióinak népszerűségét szeretnék növelni. Hozzátette: az Irány Pécs! kártyát az azt kiadó, a város turisztikai menedzselését, programjainak népszerűsítését végző TÉDÉEM Pécs Nonprofit Kft.-vel szerződésben álló szállásadók ingyen biztosítják a náluk megszálló turistáknak.

Szabó Anett, a társaság ügyvezetője elmondta: tizenöt különböző kategóriájú, egyidejűleg 1300 férőhelyet biztosító, a pécsi kapacitás felét lefedő szállásadóval állapodtak meg. A vendégek a kártyát bejelentkezésükkor kapják meg, majd távozásuk napján, délután négy óráig használhatják azt. A kártyatulajdonosok egy alkalommal ingyen látogathatják meg a pécsi székesegyházat, a Dóm Múzeumot, a Püspöki Pincészetet, az úgynevezett Múzeumutca kiállítóhelyei közül (Zsolnay Múzeum, Vasarely Múzeum, Csontváry Múzeum, Schaár Erzsébet: „Utca”, Martyn Ferenc Múzeum) egyet, emellett a Természettudományi Múzeum, a Néprajzi Múzeum és a Várostörténeti Múzeum közül szintén egyet. A Zsolnay Kulturális Negyed egyik állandó tárlatát, a Rózsaszín Zsolnay Kiállítást szintén ingyen tekinthetik meg a kártyabirtokosok, s egy alkalommal részt vehetnek a TÉDÉEM által szervezett, szombatonként kétszer esedékes városnézésén.

Mindezek mellett a kártyával kedvezményesen lehet látogatni több pécsi kulturális intézményt, s igénybe lehet venni szolgáltatásokat is. Így többek között a Bikali Élménybirtok ötven, míg Tettyei Mésztufa Barlang, a Pécsi Állatkert, az Akvárium-terrárium és a TV-torony húszszázalékos kedvezménnyel tekinthető meg. Emellett vendéglátóhelyek is kínálnak kedvezményeket, ajándékokat a kártyatulajdonosoknak.

Szabó Anett az MTI kérdésére elmondta, a kártyarendszer bevezetésére és a hozzá kapcsolódó számítástechnikai háttér megteremtésére négymillió forintot költöttek egy 60 millió forintos uniós projekt keretein belül. Hozzátette: azt várják, hogy az év végéig mintegy húszezer turista használja az Irány Pécs! kártyát.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.