Az értesülések szerint jövőben külföldi fedezeti alapok és magántőke-alapok is befektethetnének a kínai részvény- és kötvénypiacokon. A CSRC az ezt lehetővé tévő mechanizmus, a kvalifikált külföldi intézményi befektető (QFII) program részvevői körének kiszélesítésével tenné ezt lehetővé – a lehetséges kockázatok és következmények felmérése jelenleg is folyik.
„A szabályozó bizottság rugalmas és nyitott, az újfajta befektetők beengedése megfelel a központi törekvéseknek, az a tőkepiacok kiszélesítéséhez járulna hozzá. A fedezeti alapok pedig jelentős tőkeforrást jelentenek” – mondta a CSRC-hez közelálló befektetési bankár egy sanghaji értékpapír-piaci szaklapnak.
Egy másik lap, a Shanghai Daily információi szerint az értékpapír-szabályozó hatóság ezen túl a befektetési kvóták megemelését is tervezi hosszú távú befektetők részére, valamint a kínai részvény- és kötvénypiacon befektetni szándékozó külföldi cégek tőkekövetelményeit is lecsökkentené.
A program eredeti, 30 milliárd dolláros keretét április elején növelték meg 50 milliárd dollárral, minden eddiginél több határokon túli intézmény számára lehetővé téve a befektetést. A QFII programot a kínai vezetés 2003-ban indította el a külföldi intézményi befektetők tőkepiaci befektetéseinek keretprogramjaként. A külföldi befektetőknek először a CSRC-hez kell engedélyért fordulniuk, ezután a devizafelügyeletért felelős szabályozószerv, a SAFE határoz meg kvótákat számukra.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert