Nem bírta tovább a privatizációs ügynökség vezetője

Lemondott a görög privatizációs ügynökség vezetője pénteken, mert nem kap elegendő támogatást a kormánytól.

KG
2012. 07. 20. 19:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kosztasz Mitropulosz azzal indokolta döntését, hogy nem kap támogatást az új kormánytól. Arra figyelmeztetett továbbá, hogy nem sikerül teljesíteni a privatizációs programot, mert a kormány késlekedik a tervek végrehajtásával.

A privatizációban az idén behozhatatlan a lemaradás Kosztasz Mitropulosz szerint. Közölte, a magánosításból származó bevétel nem haladja majd meg a 300 millió eurót, holott 3 milliárd euró volt a cél. A nemzetközi mentőcsomagért cserébe Görögország jelentős privatizációs bevételekre tett ígéretet.

Folytatódnak a tárgyalások

Az EU, az IMF és a EKB szakértőiből álló csoport, a „trojka” július 24-én Athénban folytatja a tárgyalásokat a Görögországnak nyújtandó segéllyel kapcsolatban, közölte az IMF szóvivője, Gerry Rice Washingtonban. Az eddigi tanácskozásokon nyilvánvalóvá vált, hogy az ország reformprogramjának számos pontjánál késedelemmel kell számolni, mondta Rice. Fontos, hogy ismét beinduljon a program. Az IMF kész megvitatni a megvalósíthatóság menetét, új programról azonban szó sem lehet, erősítették meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.