Nem mozdult a forint

Alig változott a forint jegyzése a nemzetközi piacokon a lanyha éjszakai kereskedésben, az árfolyamok kedd reggelre csak pár fillérrel mozdultak el a hétfő estiekhez képest.

LM
2012. 07. 03. 6:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az euró kedd reggel röviddel hét óra után 285,42 forinton forgott a bankközi devizakereskedelemben a hétfő esti 285,30 forint után. A svájci frank 237,60 forinton állt a hétfő esti 237,31 forinttal szemben. A dollár jegyzése meg sem mozdult, 227,21 forint volt. A jennel szemben árnyalatnyit erősödött a forint, 2,8420 forinton kereskedtek a japán valutával, hétfő este még 2,8515 forintot kértek érte.

Célkeresztben az eurózóna

Az eurózóna hányattatásai mozgatják kedden is a régiós devizák árfolyamát – mondják kereskedők. A múlt heti uniós csúcstalálkozón született megállapodás kellemes meglepetés volt, most azonban már arra irányul a piacok figyelme, hogy a gyakorlatban mit tesznek az eurózóna válság sújtotta országainak támogatására.

Elemzők azt is megemlítik, hogy a „lusta” nyári hónapok előtt a befektetők csak igen óvatosan építenek ki hosszú távú pozíciókat régiós devizákban, és így várhatóan szerényebb lesz a kereslet irántuk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.