A FÁK-tagállamokban 14,6 százalékkal, 248,3 millió euróra nőtt a forgalom, ezen belül 172,9 millió eurót jelentett az oroszországi kivitel, ami euróban 6,9 százalékos, rubelben mérve 6,2 százalékos növekedés.
Az Európai Unió országaiba irányuló eladások euróban kifejezve 6,3 százalékkal, 201,7 millió euróra nőttek. Az Amerikai Egyesült Államokba irányuló kivitel dollárban számítva 34,1 százalékkal csökkent, ez euróban 28,5 százalékos visszaesést, illetve 23,8 millió euró bevételt jelent.
Nőttek a költségek is
Az értékesítés közvetlen költségei 13,1 százalékos emelkedéssel 62,7 milliárd forintra nőttek az első félévben. Az értékesítési és marketingköltségek 46,45 milliárd forintot tettek ki, 19,8 százalékos növekedésüket részben a bővülő nyugat-európai nőgyógyászati értékesítési hálózat költségei, részben az Esmya nevű új készítmény piaci bevezetésével kapcsolatos marketing- és promóciós költségek magyarázzák.
Az egyéb bevételek és ráfordítások egyenlege az első félévben mintegy 2,5 milliárd forint többletet mutatott, szemben az egy évvel korábbi 1,4 milliárd forint veszteséggel. A javulás az első negyedév során elkönyvelt egyszeri jellegű mérföldkőbevételeknek köszönhető.
Az üzleti tevékenység eredménye 21,8 százalékkal, 28,48 milliárd forintra nőtt. A pénzügyi tevékenység 743 millió forint nyereséget hozott, szemben a tavaly első félévi 1,65 milliárd forint veszteségével. Az anyavállalat tulajdonosaira jutó féléves adózott eredmény 28,12 milliárd forint volt, 42,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi eredményt. A teljes részvényszámra vetített egy részvényre jutó eredmény 1509 forint volt a 2012. első félévi profit alapján, az egy évvel korábbi 1056 forint után.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!