Távozik az elnök-vezérigazgató

Távozik a Magyarországi Volksbank Zrt. éléről 2012 novemberével Balázs László elnök-vezérigazgató. Utódjául Axel Hummelt jelölték – tudatta a bank kedden.

LM
2012. 08. 14. 19:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint Balázs László több mint egy évtizeden át sikeresen vezette a bankot, amelynek mérlegfőösszege ezalatt 70 milliárdról 549 milliárd forintra emelkedett. A Magyarországi Volksbank Zrt. felügyelőbizottsága jóváhagyta, hogy új elnök-vezérigazgatónak Axel Hummelt jelöljék. A kinevezés a bank közgyűlése és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének jóváhagyása után válik hatályossá.

A 44 éves Axel Hummel tíz évet a német és tíz évet a közép-kelet-európai bankszektorban töltött, ezzel jelentős nemzetközi banki tapasztalatra tett szert. Az elmúlt hat évben a szerbiai Volksbank vezérigazgatójaként fejlesztette a pénzintézetet a Volksbank International (VBI) csoport egyik legnyereségesebb bankjává – ismertette a Volksbank.

Új tulaj

Február közepén Bécsben jelentették be, hogy véglegesítették az addig osztrák többségi tulajdonban lévő VBI adásvételi szerződését. A megállapodás szerint a Volksbank kelet- és közép-európai leányvállalatait, köztük a Magyarországi Volksbank Zrt.-t tulajdonosként birtokló VBI száz százalékban az orosz bank tulajdonába került. Az új tulajdonos Szberbank 2012 végéig összesen 200 millió euró vállalati hitelt akar kihelyezni Magyarországon – mondta Szergej Gorkov, az orosz bank nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnöke július végén.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.