A forintadósok jól járnak a kamatvágással

Olcsóbbá válik a jegybanki alapkamat csökkenése miatt a forintkölcsönök törlesztése, az irányadó ráta változása ugyanis a hitelkamatok mérséklődését vonja maga után.

NT
2012. 09. 28. 2:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez nemcsak a hitelfelvétel előtt álló ügyfelek számára lehet kedvező, hanem azok számára is, akiknek már van forintkölcsönük. Ők a következő kamatfordulójuknál szembesülhetnek a csökkentés kedvező hatásaival. A forinthitelek árának nagyobb zuhanására ugyanakkor egyelőre még nem számíthatnak az adósok – írja a Magyar Nemzet.

 

Ennek oka, hogy egy éve még a jelenleginél is alacsonyabb szinten állt a jegybanki ráta. A lapunknak nyilatkozó szakemberek ugyanakkor hangsúlyozták, úgy tűnik, most egy olyan kamatcsökkentési periódust indított a jegybank, amely a későbbiekben mindenképp kedvező hatással lesz a forinthitelesekre – tér ki rá a lap.

Szakértők szerint kamatcsökkentési ciklus előtt megéri kicsit hosszabb időre lekötni a pénzeket, hogy az minél tovább kamatozzon a jelenleg érvényes magas ráta mellett, a hiteleket viszont éppen ellenkezőleg, rövid kamatperiódus mellett kell felvenni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.