Leálltak a futószalagok az Opelnél

Hétfőn egy napra leálltak a futószalagok az Opel három németországi üzemében, Rüsselsheimben, Kaiserslauternben és Eisenachban a kereslet gyengélkedése miatt.

NT
2012. 09. 03. 15:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Opel vezetése augusztus végén döntött úgy, hogy szeptembertől rövidített munkaidőt vezetnek be a vállalat németországi üzemeiben. Akkor arról volt szó, hogy az üzemi tanáccsal és az IG Metall szakszervezettel egyetértésben szeptembertől az év végéig tartó időszakban 20 napon lesz rövidebb a munkaidő.

Sok más, elsősorban az európai piacra összpontosító autógyárhoz hasonlóan az Opel is erőteljesen érzi az adósságválságot: Nyugat-Európában közel 15 százalékkal csökkent az értékesítés az első félévben az egy évvel korábbihoz képest, míg a globális piacon 6,3 százalék volt a visszaesés.

A tervek szerint egész szeptemberben hétfőn és pénteken rövidítik le a munkaidőt. Arról még nem nyilatkozott a társaság szóvivője, hogy októberben is hasonló lesz-e a helyzet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.