Magyar weboldalon a mérgező cseh szeszek

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) weboldalán is elérhető már a cseh mérgező, metil-alkoholt tartalmazó, szeszes italok listája.

2012. 09. 23. 10:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nébih felhívta a figyelmet arra, hogy a cseh egészségügyi minisztérium tájékoztatása alapján – a listán új termékként szerepel a Wodka Frederic, lekerült viszont a Hanácká vodka. Hozzátették: a cseh élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság által a 20 térfogat-százalékú vagy azt meghaladó szeszes italok forgalmazására és exportjára elrendelt tilalom továbbra is érvényben van a mérgezések miatt.

Csehországban 21-en haltak meg metil-alkohol-mérgezésben, és további 38 személyt súlyos állapotban kórházban ápolnak. A prágai egészségügyi minisztérium válaszul megtiltotta a 20 százaléknál több alkoholt tartalmazó italok árusítását, mert bár a rendőrség az üggyel kapcsolatban őrizetbe vett már 23 személyt, a súlyosan mérgező alkohol forrását egyelőre nem sikerült feltárnia.

A Lidové Noviny című lap hétfőn címoldalán azt írta: nem kizárt, hogy a mérgező metanol (metil-alkohol) eredetét a szomszédos Lengyelországban kell keresni, a sajtóértesülést azonban a lengyel rendőrség nyomban cáfolta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.