A tervek szerint a vállalat bizonyos termékei előállítását mátészalkai gyárában összpontosítaná, míg más termékei ezután bérgyártásban készülnének. A logisztikai szolgáltatásokat a FrieslandCampina fő elosztó központjában, Budapesten vonnák össze. A további adminisztratív feladatok összevonása szintén a budapesti központi irodában történne meg, 2014-ben.
A FrieslandCampina alternatív megoldások lehetőségét is vizsgálja, hogy az átszervezés szociális hatásait a minimálisra csökkenthesse. Ennek megfelelően a társaság egy másik tejipari vállalattal szándéknyilatkozatot írt alá a debreceni egység eladásáról. Amennyiben létrejön a megállapodás, az üzem tovább működhet, és bérgyártásban tovább folytathatja a FrieslandCampina egyes tejtermékeinek előállítását is.
A közlemény idézi Kosztasz Maggioroszt, a FrieslandCampina Magyarország vezérigazgatóját, aki szerint a reorganizációs terv célja, hogy olyan erős és versenyképes ellátási lánc jöjjön létre, amely megfelelően támogathatja a vállalat jövőbeni növekedési stratégiáját.