Drágulnak a vonatjegyek

Januártól 15 százalékkal drágulnak a vasúti menetjegyek Horvátországban – írta a Vecernji list című napilap internetes kiadása kedden.

NT
2012. 12. 04. 16:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A menetjegy ára öt éve nem változott, ugyanakkor az üzemanyag jelentősen drágult – indokolta az áremelést Drazen Ratkovic, a horvát vasúttársaság személyszállítási üzletágának igazgatója egy sajtótájékoztatón. Az áremelésre a gazdasági minisztérium még nem bólintott rá, de a közlekedési tárca már hozzájárult – tette hozzá a lap.

A vasúttársaság bejelentette azt is, hogy a 2013-as menetrendben 45 járattal kevesebb közlekedik majd, mint eddig. A 32 nemzetközi és 13 veszteséges belföldi járat megszüntetésével a vállalat 42 millió kunát (1,57 milliárd forint) tervez megtakarítani. A személyszállítási üzletág 158 millió kuna, az árufuvarozási üzletág pedig 91 millió kuna veszteséggel zárja az évet. Az infrastrukturális üzletág 200 ezer kuna nyereséget könyvelhet el az idén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.